Free Youtube Download Nedir ve Nasıl Kullanılır ?

Free Youtube Download Nedir ve Nasıl Kullanılır ?

free youtube download nedir

Evet arkadaşlar bugün sizlere Free Youtube Download nedir ve ne işe yarar bundan bahsedeceğim. Aslında isminde de çok açık bir şekilde anlaşılıyor ancak kullanım konusunda da sıkıntılar yaşamamanız için bu konuya değinmek istedik. Aklınızdaki soruları silmek için öncelikle nedir konusuna bir değinelim ve ardından bu programı nasıl kullanabileceğiniz hakkında detaylı bilgiler sunalım. Aklınıza takılan sorular var ise veya farklı sorunlar ile karşılaşıyor iseniz yorum atarak bizlerden yardım isteyebilirsiniz.


Free Youtube Download Nedir ?

Free Youtube Download Youtube sitesinde izlenilen ve beğenilen videoların bilgisayara indirilmesine yarayan bir programdır. Bu program sayesinde daha pratik ve kolay bir indirme işlemi yapılır. Ayrıca ücretsiz bir uygulama olması da bu programın diğer bir avantajıdır. Kullanımı kolay bir arayüze sahip olması, kolay ve hızlı indirme avantajı ile birbirinden farklı video formatlarını desteklemesi onu cazip bir program haline getirmektedir. AVI, MP4, WMV ve MP3 formatlarında video indirmeye olanak sağlayan bu program videolar dışında en beğenilen kanallar ile çalma listelerinin de indirilmesine de yarayan en iyi yardımcı programlardan biridir.

Free Youtube Donwload Nasıl Kullanılır ?

Free Youtube Downloader programının kullanımı da oldukça rahattır. Öncelikle free youtube downloader programı internette güvenilir bir siteden bulunur ve ardından indirme butonuna tıklanır. Ekranda çıkan setup dosyasına çift tıklanır ve ardından çıkan ekrandan kurulum dilinin seçilmesi gerekir. Kurulum dili için Türkçe seçildikten sonra kurulum sihirbazına hoşgeldiniz mesajı çıkar. Bu mesaj çıkınca kuruluma devam edebilmek için sağ alttaki ileri veya next tuşuna basılır. Ardından çıkan lisans anlaşmasına anlaşmayı kabul ediyorum ifadesi seçilir ve tekrar sağ alttaki ”ileri ” seçeneği tıklanır. Bundan sonra da ekrana gelen görüntülerde seçili bulunan ayarların değiştirilmemesi tavsiye edilir. Bunun için gelen ekrandaki görüntülerde ayarlar değiştirilmeden görüntelerin hepsinde next butonu seçilerek sonuna kadar gidilir ve programın bilgisayara indirilmesi sağlanır. Program bilgisayara indirilince masaüstünde programın kısayolu oluşur. İşte bilgisayarda kısayolu bulunan program çift tıklanarak açılır. Program açılınca ekranda çıkan tabloda Youtube linkini kopyalayıp yapıştırın yazısı çıkar. İşte tam da buraya Youtube’da beğenilen videonun adres çubuğunda yazan link seçilerek sağ tuş yardımıyla kopyala yapılır ve bu link yüklenilen programın sol alt köşesindeki yapıştır butonuna basılarak yapıştırılır. Aynı ekranın alt kısmında eğer sadece indirme işlemi yapılmak isteniyorsa ” yalnızca indir(dönüştürme yapma)” ifadesi seçilip indir butonuna basılır. Bu işlemler yapıldıktan sonra video kendiliğinden yüklenecektir. Videonun indirilmesi tamamlandıktan sonra yüklenen videoyu izlemek için ilgili ilgili klasöre yani indirilmiş videoların gittiği klasöre (C:\Users\Kullanıcı\Videos\ ) bakılır.

Görüldüğü üzere bu program sayesinde artık çok rahat video indirilebilir. Free Youtube Downloader programındaki farklı uygulamaları kullanmak için programın sol üst tarafında yer alan menülerden ”Araçlar” menüsü seçilir. Buradan da ”Seçenekler” kısmına tıklanarak istenilen ayarlara ulaşılabilir. Bu kısımda bildirim, sesler, tarayıcı ayarları, sınırlama gibi tercihler yapılır.


Yorum Yap

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.