Youtube’den Nasıl Video İndirilir? (Yeni Yöntem)

Youtube’den Nasıl Video İndirilir? (Yeni Yöntem)

youtube-video-nasil-indirilir

Youtube dünya üzerinde en çok kullanılan video paylaşma sitesidir. Öyle ki her konuda binlerce video bu siteye yükleniyor ve bizlerin beğenisine sunuluyor. Bu videoların içerisinde her gün onlarcasını seyrediyoruz ve haliyle internet kotamızı ciddi anlamda sömürüyoruz. Hele bir de videoyu HD olarak izliyorsak… İşte bu durumu videoyu indirerek çözmek ve istediğimiz videoyu, istediğimiz zaman, istediğimiz kalitede, internet harcamadan izlemek mümkün.


Peki, bunu nasıl yapacağız?

Youtube’den Nasıl Video İndirilir? 

İlk olarak bilgisayardan video indirmek istiyorsak en iyi çözüm İnternet Download Manager. Bu uygulama sayesinde sadeceYoutube’den video indirmek değil diğer birçok siteden istediğiniz tüm formatlarda dosya indirebilirsiniz. İDM ile Youtube’den video indirmek için yapmamız gerekenler şunlar:

Youtube’ye girin ve istediğiniz videoyu açın. Bu videoda aşağıda bulunan çark işaretine basarak istediğiniz kaliteyi seçin ve video açılsın. Video açılırken videonun sağ üst köşesinde İDM ile indir yazısını göreceksiniz. Ona tıklayın ve açılan küçük menüde istediğiniz kaliteyi ve dosya uzantısını seçin. Seçtiğinizde karşınıza bir ekran çıkacak. Bu ekranda dosyanın ismini değiştirebilir veya dosyanın kaydedileceği yeri belirleyebilirsiniz. Bu işlemler yaptıktan sonra indir sekmesine tıklayın ve videonuz insin.

İkinci olarak videonuzu Youtube’den açın ve video açıldıktan sonra adres çubuğundaki bağlantıda değişiklikler yapın. www.youtube yazan bölümde Youtube yazısının önüne ss yazarak yani www.ssyoutube… yaparak videonuzu indirme şansına sahip olabilirsiniz. Youtube yazısının önünde ss yazıp siteyi açtığınızda karşınıza çıkan sitede video kalitesini seçip Download sekmesine tıklayın ve videoyu indirin.

Üçüncü olarak Mozilla Firefox tarayıcısını kullanıyorsanız Video DownloadHelper eklentisini ekleyin ve tarayıcınıza kurun. Sonrasında videoyu açtığınızda videonun hızlıca ve istediğiniz kalitede indirilebileceğini göreceksiniz.

Benim en çok tercih ettiğim yöntem ise Android cihazlarda olan bir Youtube Video İndirme Uygulaması olan TubeMate uygulaması. Bu uygulamayı internetten kendi sitesinden indirerek telefonunuza kurun. Telefona Play Store’dan bu uygulamayı yükleyemezsiniz çünkü Play Store’da bu uygulama bulunmuyor. Uygulamayı telefona indirin ve kurun. Kurduktan sonra uygulamayı açın. Karşınıza bir Youtube sayfası açılacaktır. Açılan sayfada videonuzu arayın ve videoyu açın. Video açıldıktan sonra sağ üst tarafta yeşil bir ok göreceksiniz. Bu oku tıklayın. Açılan ekrandan videoyu izin verilen formatlar( ki çok geniş bir format yelpazesi var) dâhilinde indirebilirsiniz. Yalnız yanında yıldız olan formatlar için sizden yan bir uygulama yüklemenizi isteyecek. Onu da indirip telefonunuza kurun ve videoları sorunsuzca ve hızlı bir şekilde yükleyin. Yalnız küçük bir uyarı: Lütfen kotanıza dikkat edin. Zira kolayca indiren bu uygulama mobil veriyi gayet güzel kullanıyor bilginiz olsun.

Bu yukarıda anlattığımız haricinde de birçok uygulama ile Youtube’den video indirebilirsiniz ama yukarıdaki yöntemler ile sorunsuz ve sıkıntısız bir indirmeyi yapabilirsiniz. Umarım iyi bir anlatım olmuştur.


Yorum Yap

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.