100 Music Sunar: Park’ta Rock Sahnesinde Bu Hafta: Büyük Ev Ablukada ve YüzYüzeyken Konuşuruz

Şehrin rakipsiz etkinlik merkezi KüçükÇiftlik Park, 100 Music Sunar: Park’ta Rock konserleri ile rock müzik severlerin konser özlemini dindirmeye devam ediyor.

  • 20 Ağustos 2021
  • 100 Music Sunar: Park’ta Rock Sahnesinde Bu Hafta: Büyük Ev Ablukada ve YüzYüzeyken Konuşuruz için yorumlar kapalı
  • 549 kez görüntülendi.
100 Music Sunar: Park’ta Rock Sahnesinde Bu Hafta: Büyük Ev Ablukada ve YüzYüzeyken Konuşuruz

Şehrin rakipsiz etkinlik merkezi KüçükÇiftlik Park, 100 Music Sunar: Park’ta Rock konserleri ile rock müzik severlerin konser özlemini dindirmeye devam ediyor. Seride bu hafta sonu 20-21 Ağustos’ta Büyük Ev Ablukada, 22 Ağustos’ta ise Yüzyüzeyken Konuşuruz rock müzikseverlerle buluşacak.

 

Büyük Ev Ablukada, Fırtınayt ile Aylar Sonra İlk Kez Park’ta Rock Sahnesinde

İsmini Turgut Uyar’ın bir şiiri olan “Büyük Ev Ablukada”dan alan ve 2008 yılında kurulan alternatif müzik grubu, kendilerini “Orada burada hava atmak için kullanılabilen, manitalara geceleri şarkıların sözlerini mesaj olarak atabileceğiniz ve hatta müziklerini sevmemenin bile güzel bir şey olabileceği çok çiço bir grup” olarak tanımlıyor. Tüm konserlerinde farklı konseptlerle seyirci karşısına çıkan grup, Fırtınayt albümü ile başlattıkları serinin aylar sonra ilk İstanbul konserini 20-21 Ağustos’ta iki gece üst üste KüçükÇiftlik Park’ta verecek.

 

Akşamın açılışını ise Çağan Tunalı ve Soft Analog gerçekleştirecek. BedükMalt, Melis Danışmend, Ozan Doğulu, Nazan Öncel, Erdem Tekeli, Gripin ve Yasemin Mori gibi isimlerin kayıtlarında imzası olan Çağan Tunalı Büyük Ev Ablukada konseri öncesinde kendi set-list’i ile rock severleri karşılayacak. Hemen ardından ise genç ve yetenekli müzik grupları arasında adını sıkça duymaya başlayacağımız Soft Analog sahneyi devralacak. 

 

Sahne Sırası YüzYüzeyken Konuşuruz’da!

Vokal ve gitarda Kaan Boşnak, elektro gitarda Engin Sevik, davulda Ahmet Can Kalyoncu, bas gitarda Can Tunaboylu, klavyede Resul Baransel Ökmen’in yer aldığı son yılların en popüler Türk bağımsız alternatif rock gruplarından Yüzyüzeyken Konuşuruz 22 Ağustos Pazar akşamı 100 Music Sunar: Park’ta Rock müdavimleri için KüçükÇiftlik Park’ta olacak. 

 

Rock müzik severleri 22 Ağustos akşamı bu kez Duygu Çiftçioğlu karşılayacak. R&B tarzında birbirinden iyi parçalardan hazırlayacağı set list ile Duygu Çiftçioğlu DJ kabininde yer alacak.

 

KüçükÇiftlik Park 1,5 Yıllık Aradan Sonra Müzik Sektörüne Yeniden Kapılarını Açtı

KüçükÇiftlik Park, yıllardır birlikte yürüdüğü ve pandemi yasakları sebebiyle yaklaşık iki yıldır etkinlik yapamayan müzik organizatörleri ile kötü günleri geride bırakmak adına kolları sıvadı. Sektöre yeniden kapılarını açan KüçükÇiftlik Park, müzik sektöründeki tüm dostlarıyla yaptığı iş birlikleriyle müzik severleri keyifli konserlerde buluşturarak sektörün yeniden canlanmasına katkıda bulunuyor. 

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı