Teknoloji ve Haber Sitesi

18 Mart kutlaması için Beydağ’da çelenk sunma töreni gerçekleşti

Atatürk Anıtı’nda 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü kapsamında protokolün katıldığı bir Çelenk Sunma Töreni düzenlendi.

  • 18 Mart 2022
  • 59 kez görüntülendi.
18 Mart kutlaması için Beydağ’da çelenk sunma töreni gerçekleşti

Atatürk Anıtı’nda 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü kapsamında protokolün katıldığı bir Çelenk Sunma Töreni düzenlendi. Törene Beydağ Kaymakamlığına vekaleten bakan  Kiraz Kaymakamı Onur Titiz, Beydağ Belediye Başkanı Feridun Yılmazlar, Beydağ Belediyesi meclis üyeleri, siyasi parti temsilcileri ve sivil toplum örgütlerinin temsilcileri katıldı. Sırası ile yapılan çelenk sunumlarının ardından Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve aziz şehitlerin manevi huzurunda bir dakikalık saygı duruşunda bulunuldu ve akabinde İstiklal Marşı okundu. 

 

Çelenk Sunma Töreni sonrası Halk Eğitim Merkezi Misak-ı Milli Toplantı Salonu’nda gerçekleşen 18 Mart Çanakkale Şehitleri Anma Günü programına katılım sağlandı. Başkan Yılmazlar; “Çanakkale'de vatanını, bağımsızlığını savunan ulusumuz; donanım ve olanak bakımından kendisinden çok güçlü olan ülkelere karşı önemli bir zafer kazanmıştır. Bu büyük zaferin temelinde Türk milletinin birlik ve beraberliği, bağımsızlığa olan inancı yatmaktadır. Bu topraklarda kefensiz yatanlar, bizim dedelerimizdir. Çocuklarına, torunlarına daha güzel bir Türkiye bırakmak için vatanı uğruna hep beraber ölüme gittiler.

 

Bu büyük zaferin yıl dönümünde, büyük önder Atatürk ve silah arkadaşlarını, canlarını ortaya koyarak 'Çanakkale Geçilmez' dedirten kahraman şehit ve gazilerimizi, saygı ve şükranla anıyorum.” dedi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı