2023'ün İlk Sergisi Zaman ve Yolculuk Üzerine…

Time İs LOVE; Bir Dünya Gezisi Sahnesi 6 Ocak’ta Açılıyor… Aralarında Ömer Uluç, Cihat Burak, Seçkin Pirim, Erdağ Aksel, Esra Gülmen, Charles Fréger, :mentalKLINIK, Mahmut Celayir, Cengiz Tekin’de yer aldığı  36 sanatçı ve oluşum, 2023’ü zaman ve yolculuk üzerine düşünen ve düşündürten Time is Love; Bir Dünya Gezisi Sahnesi’yle  karşılıyor.

  • 20 Aralık 2022
  • 2023'ün İlk Sergisi Zaman ve Yolculuk Üzerine… için yorumlar kapalı
  • 230 kez görüntülendi.
2023'ün İlk Sergisi Zaman ve Yolculuk Üzerine…

Time İs LOVE; Bir Dünya Gezisi Sahnesi 6 Ocak’ta Açılıyor…

Aralarında Ömer Uluç, Cihat Burak, Seçkin Pirim, Erdağ Aksel, Esra Gülmen, Charles Fréger, :mentalKLINIK, Mahmut Celayir, Cengiz Tekin’de yer aldığı  36 sanatçı ve oluşum, 2023’ü zaman ve yolculuk üzerine düşünen ve düşündürten Time is Love; Bir Dünya Gezisi Sahnesi’yle  karşılıyor.  6 Ocak 2023 tarihinde Ortaköy Kethüda Hamamı’nda kapılarını açacak çağdaş sanat sergisi; müzik, ses, tiyatro ve dansı bir sahnede buluşturacak.

Horoz Lojistik’in 80. Yılı vesilesiyle küratörlüğünü Sanatatak kurucusu eleştirmen Ayşegül Sönmez’in üstlendiği  Time is LOVE; Bir Dünya Gezisi Sahnesi, en hassas kavram zaman ve yolculuğu, sanatçıların gözüyle sorgulatırken ziyaretçilerine de kendi zamanlarını keşfetmeleri için bir platform yaratacak. 

Açılış performansını Suzan Batu’nun yapacağı sahnenin kamusal programında; Yunus Belgin Quartet, Cem Çatık Band, Gazelles Dans Polka’nın sergiye özel konserleri; tiyatro sanatçısı Cengiz Korucu‘nun Doğa Ünyaylar ile birlikte hazırladığı Cihat Burak ve Antonio Cosentino öyküleri performansı, Ukraynalı sanat tarihçi Margarita Kurneva’nın konstrüktivist Narkomfin binası üzerine okuması, katılımcı sanatçılarla Zamane Konuşmaları yer alacak.

Ayşegül Sönmez  Time is LOVE; Bir Dünya Gezisi Sahnesi’ni şöyle ifade ediyor; “Bir Dünya Gezisi sahnesi, kişisel ve yeni bir dünya gezisinin imkânlarını araştırıyor. Yeni bir dünya gezisi fikri, “parkı” yaratmak istiyor. Gezegenimizi de sanatı da ölçülemez, hesaplanamaz, aktarılamaz pek çok duygu ve düşüncenin mekânı, hedefsizce dolaşılan, kötü/ iyi , dost/ düşman, vahşi /uygar ayrımının olmadığı gezilebilir bir park olarak tarif ediyor. Bu uğurda, sanatçılarla birlikte sergi tecrübesini sonunda bir sabit noktaya varılmayan bir seyahate dönü

ştürüyor. Sanatçıları ve siz izleyicileri zaman ve kelimeler üzerine düşünmeye sevk ediyor. Bu serginin kendisi bir güncel gezi. Çağrışımlarınızı harekete geçirdiğiniz, onların size pusula olduğu, rehberlik ettiği bir güncel gezi.”

Zamanın ruhunu yakalamak yerine ruhun zamanına dikkat çekecek Time is LOVE; Bir Dünya Gezisi Sahnesi; 29 Ocak 2023 Pazar gününe kadar ziyaret edilebilecek.

 

TIME IS LOVE Bir Dünya Gezisi Sahnesi

Katılımcı Sanatçılar

Suzan Batu

Mahmut Celayir

Mehmet Ali Boran

Gül Bolulu

Silvia Bener

Fırat Gürgen

Deniz Üster

Erdağ Aksel

:mentalKLINIK

Ali Borovalı

Metehan Özcan

Yunus Belgin Quartet

Serkant Hekimci

Cem Yardımcı

Cem Çatık

Cihat Burak

Emel Erdem

Esra Gülmen

Ömer Uluç

Murat Tosyalı

Cengiz Korucu

Charles Fréger

Doğa Ünyaylar

Burak Ayazoğlu

Cengiz Tekin

Seçkin Pirim

Şevket Sönmez

Hakan Sorar

Pınar Marul

Tayfun Pekdemir

Ahmet Rüstem Ekici 

Antonio Cosentino

Umut Yasat 

Tutku Bulutbeyaz

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı