Teknoloji ve Haber Sitesi

3. Etapta kazanan Dylan Groenewegen oldu

  • 29 Eylül 2022
  • 3. Etapta kazanan Dylan Groenewegen oldu için yorumlar kapalı
  • 706 kez görüntülendi.
3. Etapta kazanan Dylan Groenewegen oldu

Bisikletin en prestijli yarışı olan Tour de France’ın üçüncü etabını BikeExchange-Jayco takımından Hollandalı koşucu Dylan Groenewegen kazandı. Danimarka’nın Vejle ve Sonderborg kentleri arasında gerçekleştirilen bu yılki 109. turunun üçüncü ayağında Groenewegen saat 11 dakika 33 saniyelik derecesiyle birinci oldu. Hollandalı sürücü, bisiklet kariyerindeki 5. galibiyetini aldı. Jumbo-Visma’dan Belçikalı Wout Van Aert, ikinci olduğu yarışın sonunda toplam 9 saat 1 dakika 17 saniye süre ile sarı mayoyu giymeye devam etti. Alpecin-Deceuninck’ten Belçikalı Jasper Philipsen genel klasmanda üçüncü oldu. Fransa’nın Dunkirk ve Calais şehirleri arasındaki 171.5 km’lik parkurun dördüncü ayağı 5 Temmuz Salı günü yapılacak. Fransa Bisiklet Turu (Tour de France) bisiklet sporunun en önemli organizasyonudur. Sadece bisiklet değil, dünyanın en büyük spor organizasyonlarından biri olan Tour de France ilk olarak 1903 yılında düzenlendi.Üç haftalık turnuva radyo istasyonlarından canlı yayınlandı.Dünyanın en büyük spor yayıncısı (Eurosport, ZDF, Rai Sport) .

Bisikletçilere toplam 21 gün deneme bonusu veren siteler olmak üzere iki gün izin verilmektedir. Sarı gömlek 20. etap sonunda sahibini buldu. Sporcular yarışmanın son gününde sprint puanları için yarışmış olsalar da, genel sonucu etkileyecek herhangi bir anlaşmazlık yaşanmadı. Şampiyon bisikletinde sarı bir mayo ve elinde şampanyayla Paris’e girdi.

Sarı gömlek genel klasmanda birinci oldu. Yeşil mayo en iyi sprinterinizdir. Her seviyede sprint kapılarını geçmek için kazanılan puanların sayısı toplama ile belirlenir. En iyi dağcılar için kırmızı puantiyeli mayo. Tırmanış etaplarında tırmanma kapılarında kazanılan puanlar birbirine eklenecektir. Beyazlı adam en başarılı genç atlet, 25 yaş altı arasından seçildi. Birden fazla sıralamada üst sıralarda yer alan sporcular en prestijli mayoları seçiyor.