30 Ağustos’ta Bağımsızlık Meşalesi Sönmemek Üzere Yakılmıştır

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Ordu İl Başkanı Av.

  • 30 Ağustos 2021
  • 30 Ağustos’ta Bağımsızlık Meşalesi Sönmemek Üzere Yakılmıştır için yorumlar kapalı
  • 370 kez görüntülendi.
30 Ağustos’ta Bağımsızlık Meşalesi Sönmemek Üzere Yakılmıştır

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Ordu İl Başkanı Av. Atila Şahin, "30 Ağustos Zafer Bayramı"nın 99. yıl dönümü ile ilgili bir kutlama mesajı yayımladı.

30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 99. yıl dönümü kutlayan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Ordu İl Başkanı Av. Atila Şahin, "Şanlı milletimizin 30 Ağustos Zafer  Bayramını en içten duygularımla kutluyor, bu zaferi milletçe birlik ve beraberlik içerisinde coşkuyla kutlamayı temenni ediyorum" dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Ordu İl Başkanı Av. Atila Şahin, mesajında şu ifadelere yer verdi; "Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk komutasındaki ordumuzun, 26 Ağustos'ta başlattığı ve 30 Ağustos 1922'de destansı bir zaferle sonuçlandırdığı Başkomutanlık Meydan Savaşı ile Anadolu'da bağımsızlık meşalesi bir daha sönmemek üzere yakılmıştır.

7 düvelin yok etmek için işgal altına aldığı Anadolu'daki milletimizin bağımsızlığı ve hürriyeti için yaktığı bu bağımsızlık meşalesi, dünyada eşi görülmemiş bir zafer olarak tarihteki yerini almıştır.

 
Atatürk'ün kurduğu Türkiye Cumhuriyeti Devletini ilelebet payidar kılmak için var gücümüzle çalışacağız.
Bu duygu ve düşüncelerle Türk Milletinin 30 Ağustos Zafer  Bayramını en içten duygularımla kutluyor, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyorum."

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı