360 Total Security Nedir ve Özellikleri Nelerdir ?

360 Total Security, alanındaki en hafif ve en kullanışlı antivirüs uygulamasıdır. Özelliklerine gelince..


Virüslerin Korkulu Rüyası
Rakip uygulamalarla kıyaslandığında çok daha tercih edilesi bir virüs taramasına sahip olan 360 Total Security, virüslerin korkusu olmaya devam ediyor. Onu farklı kılan şey ise yalnızca kendi analiz motorlarını değil, Bitdefender ve Avira virüs arama motorlarını da kullanabiliyor olması. Bu yöntem ile dosya ve klasörler tek elden kontrol edilmemiş ve çok daha geniş kapsamlı bir tarama yapılmış oluyor. Kötü amaçlı yazılımların da antivirüsler üzerine büyük çalışmalardan geçirilerek piyasaya sürüldüğünü biliyoruz; öyleyse yalnızca bir virüs arama motoru ile yazılım tespit etmeye çalışmak pek de sağlıklı olmaz.
İşi Sadece Virüslerle Değil
360 Total Security, yalnızca bilgisayara etkiyebilecek tehdit unsurlarını kendisine görev edinmemiş, aynı zamanda artıkları da temizliyor, yani işi yalnızca virüslerle değil. Peki bunun önemi nedir ? Bilgisayarınızı biraz karıştırırsanız, .tmp uzantılı dosyalar göreceksiniz. Tmp, temporary kelimesinin kısaltmasından geliyor ve ‘geçici’ anlamını taşıyor. Bazı programların çalışırken oluşturduğu, daha sonra silinmesi gereken geçici dosyalar, çökme veya herhangi bir hata sebebiyle silinmeyebilir. Microsoft tarafından, geçici dosyalar için yaklaşık 2 Mb’in ayrılması öneriliyor, dolayısıyla eğer bilgisayardan çoktan kaldırmış olduğunuz, belki yıllar öncesinden kalan programların tmp dosyaları bulunuyorsa bunların silinmesi mantıklı olacaktır.

İlgili Makale : 360 Security APK İndir
Bilgisayarı Hızlandırıyor
Hızlandırma sekmesine sahip olan bu uygulama, bilgisayarın performansını olumsuz yönde etkileyen ögeleri kaldırabilmenize olanak sağlıyor. Bilgisayarın açılışı ile aktifleşen uygulamaları önünüze listeliyor ve kullanmadıklarınızı devre dışı bırakabiliyorsunuz. Ayrıca ‘planlanmış görevler’ kategorisi ile servislerin belli bir zaman aralığında çalıştıracağı işlemleri listeliyor. Yalnızca bilgisayar içeriği ile ilgilenmekle kalmayan uygulama, ağ performansını da iyileştirebiliyor ve daha hızlı internet gezintisi yapabilmeniz içim bağlantı ayarlarıyla hızlı bir şekilde oynamanızı mümkün kılıyor.
En Dikkat Çeken Özelliği: Sandbox
Kullanıcıların en sevdiği, uygulamanın en dikkat çeken özelliklerden biri de Sandbox eklentisi. Riskli olduğu analiz edilen, virüs bulunduran veya test edilmemiş programları bu premimum özellik üzerinden açabilirsiniz ! Sandbox ile açılan virüslü dosyalar sistemden ayrı olarak izole bir alanda tutulur.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Yorum Yap

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.