5. Denizbank İlk Senaryo İlk Film Yarışması’nın yeniliği “Yapım Destek Platformu”na başvurular başladı

DenizBank ve Türkiye Sinema Audiovisuel Kültür Vakfı (TÜRSAK) iş birliğinde hayata geçirilen “5.

  • 14 Eylül 2021
  • 5. Denizbank İlk Senaryo İlk Film Yarışması’nın yeniliği “Yapım Destek Platformu”na başvurular başladı için yorumlar kapalı
  • 445 kez görüntülendi.
5. Denizbank İlk Senaryo İlk Film Yarışması’nın yeniliği “Yapım Destek Platformu”na başvurular başladı

DenizBank ve Türkiye Sinema Audiovisuel Kültür Vakfı (TÜRSAK) iş birliğinde hayata geçirilen “5. DenizBank İlk Senaryo İlk Film Yarışması” kapsamında bu yıl ilk kez gerçekleştirilecek “Yapım Destek Platformu”nun başvuru süreci başladı.

 

“Yapım Destek Platformu” İçin Son Başvuru Tarihi: 5 Kasım 2021

 

Sinemanın en temel öğesi olan “senaryo geliştirme” konusunda ilk uzun metraj senaryolarını yazan senaristleri desteklemek ve yapım öncesinde Türk Sineması’nın yazınsal sorunlarına katkı sağlamak amacıyla DenizBank ile TÜRSAK Vakfı iş birliğinde gerçekleştirilen DenizBank İlk Senaryo İlk Film Yarışması’nın beşinci yılında yarışmacıları bir yenilik bekliyor. Belirli nitelikleri karşılayan senaryoların yolculuğuna katkı sağlamak ve daha profesyonel destek almaları için yarışmanın yeniliği olarak bu yıl ilk kez hayata geçirilen Yapım Destek Platformu’na başvurular 5 Kasım 2021 tarihine dek yapılabilecek.

 

“Yapım Destek Platformu” ile Daha Nitelikli Bir Senaryo Yolculuğu 

DenizBank ve TÜRSAK Vakfı bu yıldan itibaren yarışmaya bir yenilik katarak Yapım Destek Platformu’nu hayata geçirdiler. Platform sayesinde proje geliştirme konusunda belirli bir aşamaya ulaşmış kaliteli yapımlara ihtiyaç duydukları maddi desteği sağlamayı ve DenizBank ile TÜRSAK Vakfı markalarının verdiği güç ile daha geniş kitlelere ulaşmaları sağlanacak. 

 

Pitching Aşamasında Sektörün Tecrübeli İsimlerinden Destek

Yapımcı ve finansal plan zorunluluğu getirilecek bu yarışmanın jüri üyeleri ise dağıtım ve yapım alanında isimlerden seçilecek ve bununla da yarışmacıların henüz Pitching aşamasında doğru isimler ile iletişim kurması sağlanacak. Başvuruların ardından seçilecek 10 finalist ise sektörün önde gelen isimlerinin yer alacağı jüriye projelerini sunma fırsatı bulacak. Sunumların sonunda birincilik ödülünün sahibi 50.000 TL maddi destek almaya hak kazanacak.

 

“Yapım Destek Platformu”nda Büyük Ödül 50.000 TL

5. DenizBank İlk Senaryo İlk Film Yarışması kapsamında bu yıl ilk kez gerçekleştirilecek ve büyük ödülün 50.000 TL olduğu Yapım Destek Platformu’na başvurularda son tarih 5 Kasım 2021 olup ayrıntılı bilgiler ve güncel duyurular ilksenaryo.com adresi ve TÜRSAK Vakfı'nın sosyal medya hesaplarından takip edilebilir. 

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı