6. Türkiye Sermaye Piyasaları Kongresi ‘Finansın Ötesi: Dünyanın Geleceğine Yatırım’ temasıyla 1 Aralık’ta gerçekleşecek

Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği (TSPB) tarafından bu yıl altıncısı düzenlenen Türkiye Sermaye Piyasaları Kongresi, ‘Finansın Ötesi: Dünyanın Geleceğine Yatırım’ temasıyla 1 Aralık 2022 tarihinde gerçekleşecek.

  • 04 Kasım 2022
  • 6. Türkiye Sermaye Piyasaları Kongresi ‘Finansın Ötesi: Dünyanın Geleceğine Yatırım’ temasıyla 1 Aralık’ta gerçekleşecek için yorumlar kapalı
  • 211 kez görüntülendi.
6. Türkiye Sermaye Piyasaları Kongresi ‘Finansın Ötesi: Dünyanın Geleceğine Yatırım’ temasıyla 1 Aralık’ta gerçekleşecek

Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği (TSPB) tarafından bu yıl altıncısı düzenlenen Türkiye Sermaye Piyasaları Kongresi, ‘Finansın Ötesi: Dünyanın Geleceğine Yatırım’ temasıyla 1 Aralık 2022 tarihinde gerçekleşecek. 

 

Dünyadan ve Türkiye’den iş dünyasının önde gelen liderleri, akademisyen ve uzmanların konuşmacı olarak katılacağı 6. Türkiye Sermaye Piyasaları Kongresi kapsamında “Sürdürülebilir Finansın Geleceği”, “Dijital Finansın Geleceği”, “Ekonomi ve Sermaye Piyasalarının Geleceği” olmak üzere üç temel başlık altında eş zamanlı 15 panel ve 15 eğitim gerçekleştirilecek. 

 

Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği (TSPB), iklim krizi ve dijitalleşme nedeniyle yaşanan ikiz değişimin Dünya ve Türkiye’nin geleceğini nasıl şekillendireceğini kapsamlı bir şekilde masaya yatıracak. TSPB tarafından bu yıl altıncısı düzenlenen Türkiye Sermaye Piyasaları Kongresi 1 Aralık 2022 tarihinde gerçekleştirilecek. T.C. Hazine ve Maliye Bakanlığı ile Sermaye Piyasası Kurulu’nun desteklediği, Borsa İstanbul A.Ş., İstanbul Takas ve Saklama Bankası A.Ş. ve Merkezi Kayıt Kuruluşu A.Ş.’nin ana sponsor olduğu 6. Türkiye Sermaye Piyasaları Kongresinin bu yılki teması, ‘Finansın Ötesi: Dünyanın Geleceğine Yatırım’… Kongrede dünyadan ve Türkiye’den iş dünyasının önde gelen liderleri, ünlü akademisyen ve uzmanlar; ikiz değişimin geleceği nasıl şekillendireceği ve getireceği fırsatlara ilişkin fikirlerini paylaşacak. Fiziki olarak gerçekleştirilecek olan Kongre, aynı zamanda çevrim içi bir platform üzerinden de gerçek zamanlı izlenebilecek. 

 

Geleceği şekillendirecek konular masaya yatırılacak

‘Finansın Ötesi: Dünyanın Geleceğine Yatırım’ temasıyla düzenlenecek 6. Türkiye Sermaye Piyasaları Kongresi’nde, dünyanın gündeminde olan ve geleceği şekillendirecek konular, “Sürdürülebilir Finansın Geleceği”, “Dijital Finansın Geleceği”, “Ekonomi ve Sermaye Piyasalarının Geleceği” olmak üzere üç başlık altında ele alınacak. Her bir başlık altında 5’er panel olmak üzere eşzamanlı olarak toplamda 15 panel gerçekleştirilecek. Panellerin yanı sıra reel sektörden, yatırımcılara, başta üniversite öğrencileri olmak üzere gençlere yönelik farklı konularda 15 eğitim gerçekleştirilecek. Bu eğitimlerde alanında uzman olan konuşmacılar, çok yönlü bilgi ve deneyimlerini paylaşacak.

 

Alex Tapscott, blokzincir teknolojisinin dünyayı nasıl değiştireceğine ışık tutacak

6. Türkiye Sermaye Piyasaları Kongresi’nde blokzincir teknolojilerinin iş dünyası, toplum ve devletler üzerindeki etkisine odaklanan dünyaca ünlü yazar, yatırımcı ve danışman Alex Tapscott, ana konuşmacı olarak yer alacak. Blokzincir stratejilerini, fırsatlarını ve kullanım durumlarını araştıran Blockchain Araştırma Enstitüsü’nün kurucusu olan Tapscott, bir devrim yaratacağı öngörülen blokzincir teknolojisinin gücü ve potansiyelinin neden herkes tarafından daha iyi anlaşılması gerektiğine ve dünyayı nasıl değiştireceğine ışık tutacak. “Blokzincir Devrimi” adıyla Türkçeye çevrilen kitabın yazarı olan Alex Tapscott, “…Elimizde eşi benzeri görülmemiş türden fırsatlar mevcut. Sahip olduğumuz bu fırsatlar bizi evrensel bir refaha ulaştırabilir” diyor. Muhteşem bir yenilik dalgası ve eşi benzeri görülmemiş bir değer yaratım sürecinde miyiz? Ya da Tapscott’un yine kendi deyimiyle bu beklentisi aşırı iddialı ve hatta ütopik mi? 6. Türkiye Sermaye Piyasaları Kongresi’nde Akbank sponsorluğunda ana konuşmacı olarak yer alacak NinePoint Partners (Erken aşamada yüksek büyüme şirketlerine odaklanmış danışmanlık firması) Dijital Varlıklar Genel Müdürü Alex Tapscott, bu sorular bağlamında blokzincir devrimi olgusunun geleceği nasıl dönüştüreceği konusunda ufuk açıcı bir konuşma gerçekleştirecek. 

 

Karbon Nötr Kongre

Türkiye’nin Davosu olarak görülen ve bu yıl altıncısı düzenlenecek olan Türkiye Sermaye Piyasaları Kongresi, “Karbon Nötr” olarak gerçekleştirilecek. Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği, kongre nedeniyle ortaya çıkan karbon emisyonu (sera gazı) karşılığında Gold Standart tarafından sertifikalandırılmış karbon kredisi alarak karbon salımlarını denkleştirerek yeşil bir kongre gerçekleştirmeyi hedefliyor. Kongre’de sosyal sorumluluk projesi kapsamında Ecording ile bir anlaşma da yapıldı. 15.000 adet tohum topu atışı ve Kongre günü fiziki olarak 2.000 adet ecoBox dağıtılacak. Sosyal sorumluluk projesinin sponsorluğunu ise Osmanlı Yatırım Menkul Değerler üstlendi. 

 

Kongre sponsorların desteğiyle gerçekleşecek

Bu yıl altıncısı gerçekleşecek olan Türkiye Sermaye Piyasaları Kongresi’nin ana sponsoru Borsa Grubu (Borsa İstanbul A.Ş., Takasbank A.Ş. ve Merkezi Kayıt Kuruluşu A.Ş.) olacak. Kongre’nin platin sponsorluğunu Garanti BBVA Yatırım ve Oyak Yatırım üstlendi. Kongre’nin altın sponsorluğunu TEB Yatırım ile Türkiye Kalkınma ve Yatırım Bankası yürütecek. Yatırım Finansman Menkul Kıymetler ise Kongre’nin gümüş sponsoru oldu. Kongre’nin ana konuşmacı sponsorluğunu Akbank üstlenirken mobil uygulama sponsoru Ak Yatırım olacak. Akbank, Ak Yatırım ve Aktif Bank panel sponsorları arasında yer alıyor. 

 

Kongreye katılım ücretsiz 

Kongre kapsamında düzenlenecek panel ve eğitimler tüm katılımcılara açık olup, kayıtlar Kongre web sitesi üzerinden ücretsiz bir şekilde yapılabiliyor. 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı