7/24 Görevdeki Zabıtadan 81 bin 75 denetim

İBB, İstanbul’un prestij meydanları, turizm bölgeleri ve ana arterlerin yanı sıra sorumluluk alanları dahilinde denetimlerini aralıksız sürdürüyor.

  • 13 Ağustos 2021
  • 7/24 Görevdeki Zabıtadan 81 bin 75 denetim için yorumlar kapalı
  • 401 kez görüntülendi.
7/24 Görevdeki Zabıtadan 81 bin 75 denetim

İBB, İstanbul’un prestij meydanları, turizm bölgeleri ve ana arterlerin yanı sıra sorumluluk alanları dahilinde denetimlerini aralıksız sürdürüyor.  Denetimler; taksi, dolmuş, minibüs, servis araçları ve ana arterlerde kalan taksi duraklarında ilgili kanun ve mevzuatlar uyarınca yapılıyor. Son dönemde hızlı bir atış gösteren Alo 153 Beyaz Masa şikâyetleri kapsamında, kısa mesafede yolcu almayarak fazla ücret tahsil etmeye kalkışan, kurallara uymayarak müşterilerini mağdur eden taksicilere yönelik denetimler sıklaştırılıyor. Ayrıca otobüs terminallerinde de pandemi önlemlerinin yanı sıra dilencilik, seyyar satıcılık ve emniyet kemeri takılması konusunda kontroller titiz bir şekilde sürdürülüyor. Zabıta ekipleri, 7/24 sahada hizmet veriyor.

 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Zabıta Daire Başkanlığı Trafik Zabıta Ekipleri, toplu taşıma araçlarındaki denetimlerini, kesintisiz ve titiz bir şekilde sürdürüyor. Denetimlerde; İstanbul’un turizm markasını zedeleyecek faaliyetlerde bulunulması, yolcu seçilmesi ve kısa mesafeler için vatandaşların mağdur edilmemesi gibi konulara dikkat ediliyor. Servis ve yük nakil araçlarında gerçekleştirilen denetimlerle ise yol güzergâh izin belgesi, şoförün sistemde kayıtlı olup olmadığı, koltuk sayısı, emniyet kemerleri gibi hususlara bakılıyor. İstanbulluların trafikte güvenli bir şekilde yolculuk yapabilmeleri sağlanıyor.

 

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı