7. Âlemlere Rahmen Uluslararası Kısa Film Festivali’nin son taslak bölümüne başvurular devam ediyor

22- 27 Kasım tarihleri arasında düzenlenecek olan 7.

  • 20 Eylül 2021
  • 7. Âlemlere Rahmen Uluslararası Kısa Film Festivali’nin son taslak bölümüne başvurular devam ediyor için yorumlar kapalı
  • 525 kez görüntülendi.
7. Âlemlere Rahmen Uluslararası Kısa Film Festivali’nin son taslak bölümüne başvurular devam ediyor

22- 27 Kasım tarihleri arasında düzenlenecek olan 7. Âlemlere Rahmet Uluslararası Kısa Film Festivali’ne ve bu yıl ilk kez gerçekleştirilecek olan Son Taslak Endüstri Bölümü’ne başvurular devam ediyor.

Son Taslak Bölümü Son Başvuru: 30 Eylül 2021

Yarışma Bölümü Son Başvuru: 31 Ekim 2021

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü’nün desteği Siyer Vakfı ve Fidan Sanat Vakfı’nın ortak organizasyonu ile düzenlenen ve bu yıl festival olarak yoluna devam edecek 7. Âlemlere Rahmet Kısa Film Festivali’nin başvuruları devam ediyor. Bu yıldan itibaren festivalde gerçekleşecek olan “Son Taslak Endüstri Bölümü” geleceğin sinemacılarına destek vererek festivali daha da önemli kılacak.

Festivalden Kısa Filmcilere Yeni bir Destek: Son Taslak Endüstri Bölümü 

Anadolu Ajansı’nın Global İletişim Ortağı ve Tvnet’in Medya Sponsoru olduğu, TRT Genel Müdürlüğü’nün ise Festival’in Son Taslak Endüstri Bölümü’ne “Kısa Film Yapım ve Proje Geliştirme Desteği” sağlayacağı Âlemlere Rahmet Kısa Film Festivali, 22-27 Kasım tarihlerinde düzenlenecek

Son Taslak Endüstri Bölümü’nde Proje Geliştirme ve Kısa Film Yapım Desteği bölümleri bulunuyor. Son Taslak Endüstri Bölümü; kısa film alanındaki yönetmen ve yapımcıları Türkiye ve dünya sinemasının profesyonelleri ve festivalleriyle buluşturmak, onlara yapım aşamasında destek olmak, projelerini en iyi şekilde ortaya koymaları için genç sinemacıları cesaretlendirmeyi hedeflemektedir.

Kısa Film Yapım Desteği ve Proje Geliştirme Desteği Ödülü’nde tür sınırlamasına bakılmaksızın yapım desteğine başvuracak projelerin, Hz. Muhammed (sav)’nin hayatı ve ahlakına atıf ve/ veya günümüzde Müslüman olmanın sorumluluğuna dair bir konuya referans içermesi şartı aranacaktır. 

En Az 3 Esere Kısa Film Yapım Desteği Ödülü

Kısa Film Yapım Desteği ve Proje Geliştirme Desteği Ödülleri, festivalin kapanış töreninde açıklanacaktır. 40.000 ile 60.000 TL arası olan Kısa Film Yapım Desteği Ödülü en az 3 esere verilecek, bunun yanı sıra; Proje Geliştirme Desteği Ödülü 10.000 ile 15.000 TL arasında olup ödülü almaya hak kazanan en az 3 ya da 4 projeye takdim edilecek.

Film Yapımcılarına Bir Ses Olmayı Amaçlıyor

Kısa film projelerini hayata geçirmek isteyen kişileri teşvik etmeyi amaçlayan Son Taslak Endüstri Bölümü toplamda 200.000 TL ödül dağıtacak. Bu destekleri kazanan yarışmacılar projeleri için eşsiz bir fırsat yakalamış olacaklar.

Son Taslak Endüstri Bölümü, üretim aşamasındaki projelerin senaryo geliştirme, yapım öncesi, yapım ve yapım sonrası alanlarında desteklenmesini; sektörün aktörlerinin katılımıyla güncel ortak yapım olanaklarının tartışılmasını sağlayarak kendini ortaya çıkarmak isteyen film yapımcılarına bir ses olmayı amaçlıyor.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı