ABP’li Yalçın: “Mutfaktaki yangın söndürülemiyor!”

Anadolu Birliği Partisi Genel Başkanı Bedri Yalçın, hayat pahalılığıyla ilgili konuştu.

  • 08 Eylül 2021
  • ABP’li Yalçın: “Mutfaktaki yangın söndürülemiyor!” için yorumlar kapalı
  • 467 kez görüntülendi.
ABP’li Yalçın: “Mutfaktaki yangın söndürülemiyor!”

Anadolu Birliği Partisi Genel Başkanı Bedri Yalçın, hayat pahalılığıyla ilgili konuştu. Yalçın, “Mutfaktaki yangın söndürülemiyor” dedi.

Dünya gıda fiyatları iki aydır kaydettiği düşüşün ardından şeker, bitkisel yağlar ve bazı tahıl fiyatlarındaki artışlarla Ağustos'ta keskin şekilde yükseldi.

Anadolu Birliği Partisi Genel Başkanı Bedri Yalçın da gıda fiyatlarındaki yükselişe ve hayat pahalılığına ilişkin açıklama yaptı. Başkan Yalçın, “Ekonomik kriz kendini derinden hissettiriyor. TÜİK rakamları ne kadar kırparak ve hükümetin işine geldiği gibi ayarlayarak açıklasa da mutfakta, çarşıda, pazarda insanlar neyin ne olduğunu biliyor. İşsizlik alıp başını gidiyor. Asgari ücret kara kara düşündürüyor. Gıda fiyatları ise insanı çileden çıkarıyor. Markete giren bir kişi 300-400 TL’den aşağı fiyat ödemeden çıkamıyor. Şimdi de en temel gıda ürünlerinden yağın fiyatı yine arttı. İnsanların tencere-tavası boşaldı, yemek yapamaz hale geldi. İktidar eskiden yağ kuyrukları vardı diyerek siyasi rant peşinde koşuyor ancak şimdi o yağın yanına bile yaklaşamaz hale gelindiğini görüyoruz ve bu çok acı bir durum. Mutfaktaki sönmeyen bu yangının iktidar tarafından görülmesi gerekiyor yoksa çok daha içinden çıkılamaz bir hale ülke olarak gireceğiz” dedi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı