adL'nin Cumhuriyet'in 100. yılına özel anlamlı Atatürk portresi 30 ekim'e kadar istinyepark'ta sergilenecek

adL’NİN CUMHURİYET’İN 100.

  • 26 Ekim 2023
  • adL'nin Cumhuriyet'in 100. yılına özel anlamlı Atatürk portresi 30 ekim'e kadar istinyepark'ta sergilenecek için yorumlar kapalı
  • 192 kez görüntülendi.
adL'nin Cumhuriyet'in 100. yılına özel anlamlı Atatürk portresi 30 ekim'e kadar istinyepark'ta sergilenecek

adL’NİN CUMHURİYET’İN 100. YILINA ÖZEL 

ANLAMLI ATATÜRK PORTRESİ 30 EKİM’E KADAR

İSTİNYEPARK’TA SERGİLENECEK

 

Türkiye’nin önde gelen yerli üretim moda markalarından Adil Işık Group, Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. yılını anlamlı bir şekilde kutlamak için sanat ve sürdürülebilirlik vizyonunu ortaya koyan özel bir projeye imza attı. Mustafa Kemal Atatürk’ün etkileyici portresini içeren bir sanat eseri yaratma fikriyle yola çıkan adL, ileri dönüşümün hedeflendiği kumaşlardan bir eser ortaya çıkarmak için sanatçı Deniz Sağdıç ile iş birliği gerçekleştirdi. Adil Işık Group Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Zehra Işık, Cumhuriyet’in 100. yılını anlamlı bir projeyle kutlamak istediklerini belirterek Atatürk’ün büyük vizyonunun mirasını gururla taşıdıklarını söyledi. Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. yılını kutlayanlara ilham kaynağı olacak bu eser, Moda Direktörü ve Stil Danışmanı Mert Aslan ile modatutkusu bloguyla tanınan Influencer Yasemin Öğün’ün katılımıyla İstinyePark’ta sergilenmeye başlandı. Eser 30 Ekim tarihine kadar ziyaretçiler tarafından görülebilecek.

 

Türkiye’nin önde gelen yerli üretim moda markalarından adL, Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. yılında Mustafa Kemal Atatürk’ün etkileyici portresini içeren özel bir sanat eseri yaratma fikriyle yola çıkarak ileri dönüşümün hedeflendiği kumaşlardan anlamlı bir eser ortaya çıkardı. Bu proje Türkiye’nin sadece moda sektöründe değil, aynı zamanda sürdürülebilirlik ve ileri dönüşüm noktasındaki potansiyelini de vurguluyor. Moda tutkunlarının, sanatseverlerin ve tarihe ilgi duyan herkesin ilgisini çekecek benzersiz sanat eseri, 30 Ekim’e kadar İstinyePark’ta sergilenecek. Sanatçı Deniz Sağdıç tarafından çok sayıda kumaş parçasının bir araya getirilmesiyle oluşturulan Atatürk portresinin yapılış sürecinin anlatıldığı video ise ünlü sunucu ve televizyon programcısı Esra Erol tarafından seslendirildi.

 

“Büyük Vizyonun Mirasını Gururla Taşıyoruz”

 

Cumhuriyet’in 100. yılını anlamlı bir projeyle kutlamak istediklerini söyleyen Adil Işık Group Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Zehra Işık, “Cumhuriyet’in ilk adımları 100 yıl önce bu topraklarda atıldı ve yeni bir çağın kapıları aralandı. Bizler de o büyük vizyonun mirasını gururla taşıyoruz ve geleceğe umutla bakıyoruz. Projenin adımlarını belirlerken Mustafa Kemal Atatürk’ün değerlerini ön planda tutmaya, bu değerlerle ilham kaynağı olmaya özen gösterdik. Tüm bunları sanatın iyileştirici gücüyle birleştirdik. Cumhuriyet’in bizlere verdiği tüm ayrıcalıkları yaşamaktan ve yaşatmaktan büyük gurur duyuyoruz. %80 kadın çalışan oranımızla kadına, sanata, doğaya verdiğimiz destekle temellerimizi oluşturduk. Adil Işık Group olarak her zaman bu ayrıcalıkları dikkate alarak ilerliyoruz. Ekiplerimizi ve müşterilerimizi daha bilinçli hale getirmek için sürdürülebilirliğe önem veriyoruz. Geri dönüştürülebilir kumaşlar, karton paketler, atıklarımızın değerlendirilmesi gibi adımlar ve daha fazlasını benimsiyoruz. Bu sebeple Cumhuriyetin 100. Yılında böyle bir konunun da altını çizmek bizler ve kitlemiz için oldukça değerli bir adım oldu. Bu sanat eserini herkesin görmesi için 30 Ekim’e kadar İstinyePark’ta sergileyeceğiz.” açıklamalarında bulundu.

 

Mert Aslan ve Yasemin Öğün de Eserin İstinyePark’taki Gösterimindeydi

 

30 Ekim’e kadar İstinyePark’ta sergilenecek eserin gösterimine Moda Direktörü ve Stil Danışmanı Mert Aslan ile modatutkusu bloguyla tanınan Influencer Yasemin Öğün de katıldı. Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Türk milletine armağan ettiği Cumhuriyet’imizin 100. yılında adL ile Deniz Sağdıç’ın birlikte yaratmış olduğu bu eserin çok derin anlamlar taşıdığını belirten Mert Aslan, “Geri dönüşümün ve sürdürülebilirliğin dünyamız için ne kadar önemli olduğu fikri ile büyük markaların arkasındaki yaratıcı ve üretici emeği sanatın iyileştirici ve aydınlatıcı gücüyle birleştirerek böylesi kıymetli bir projeye imza atmaları paha biçilemez. Gönülden tebrik ediyorum.” ifadelerinde bulunurken Yasemin Öğün ise “Eserin ileri dönüşümün hedeflendiği kumaşlardan oluşması ve Cumhuriyet’in 100. Yılına özel yapılması hem gurur verici hem de çok anlamlı. Eseri yakından görmek ve duygusunu hissetmek, benim için oldukça onur verici bir deneyimdi. Projede emeği geçen herkesi tebrik ediyorum.” dedi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı