Ak Gıda – İçim Süt, Labne ve Taze Peynir ile AB Pazarında!

Türkiye’nin en fazla süt ve süt ürünleri üretimini gerçekleştiren ve 6 fabrikasıyla sektörün en büyük üreticisi olan Ak Gıda-İçim Süt; Avrupa Birliği’ne labne ve taze peynir ihracatı onayı almasının ardından Avrupa Birliği’ne ilk ihracatını gerçekleştirdi.

  • 12 Ekim 2022
  • Ak Gıda – İçim Süt, Labne ve Taze Peynir ile AB Pazarında! için yorumlar kapalı
  • 257 kez görüntülendi.
Ak Gıda – İçim Süt, Labne ve Taze Peynir ile AB Pazarında!

Türkiye’nin en fazla süt ve süt ürünleri üretimini gerçekleştiren ve 6 fabrikasıyla sektörün en büyük üreticisi olan Ak Gıda-İçim Süt; Avrupa Birliği’ne labne ve taze peynir ihracatı onayı almasının ardından Avrupa Birliği’ne ilk ihracatını gerçekleştirdi. Avrupa’nın bir numaralı peynir markası Président’ın labne ve taze peynir çeşitleri Ak Gıda’nın Sakarya üretim tesislerinde yüksek kalite standartlarında üretilerek ilk defa İspanya’ya ihraç edildi.

 

Yakın coğrafyada Kafkaslar, Mısır, Kuzey Afrika ve Orta Doğu’nun da dahil olduğu 30’dan fazla ülkeye; sütten peynire, ayrandan pudinge kadar yılda toplam 20 bin tondan fazla ürün ihraç ettiklerini belirten Ak Gıda-İçim Süt Ticaret Direktörü Tolga Hisarlıoğlu şöyle devam etti: “Yüksek katma değerli ürünlerle küresel ihracattaki payımızı artırmayı ve ülke ekonomisine katkı sağlamayı hedefliyoruz. Bu doğrultuda Avrupa Birliği ülkelerine ihracat onayı aldığımız labne ve taze peynir ürünlerimizi ilk defa İspanya’ya ihraç ederek önemli bir adım attık. Türkiye’de ürettiğimiz ürünlerimizin kalitesi ve lezzetini Avrupalı tüketicilerle buluşturmaya devam edeceğiz.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı