Ak Parti İzmir Milletvekili Yaşar Kırkpınar; Önce Masam Sonra Kasam Diyerek Milliyetçi Olunmaz

AK Parti İzmir Milletvekili ve Plan ve Bütçe Komisyonu Üyesi Yaşar Kırkpınar, TBMM’de devam eden bütçe görüşmeleri kapsamında hükümetin yerli ve milli sanayi programını eleştiren muhalefet milletvekillerine sert tepki gösterdi.

  • 23 Kasım 2022
  • Ak Parti İzmir Milletvekili Yaşar Kırkpınar; Önce Masam Sonra Kasam Diyerek Milliyetçi Olunmaz için yorumlar kapalı
  • 193 kez görüntülendi.
Ak Parti İzmir Milletvekili Yaşar Kırkpınar; Önce Masam Sonra Kasam Diyerek Milliyetçi Olunmaz

AK Parti İzmir Milletvekili ve Plan ve Bütçe Komisyonu Üyesi Yaşar Kırkpınar, TBMM’de devam eden bütçe görüşmeleri kapsamında hükümetin yerli ve milli sanayi programını eleştiren muhalefet milletvekillerine sert tepki gösterdi.

 

TMBB’de devam eden bütçe görüşmeleri kapsamında Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’ın sunumu ile bakanlığın bütçesi görüşüldü. Özellikle yerli ve milli sanayi alanında kaydedilen ilerlemelere rağmen, muhalefet milletvekillerinin bazı iddialarda bulunması AK Partili Milletvekilleri tarafından tepki ile karşılandı.

 

Türkiye’yi son 20 yılda asırlık demokrasi ve kalkınma reformlarıyla buluşturduklarını belirten AK Parti İzmir Milletvekili Yaşar Kırkpınar konuşmasında şu ifadelere yer verdi; “Konuşma yapan değerli milletvekillerimiz, kıymetli hatipler, özellikle milliyetçilikten, vatanseverlikten bahsettiler. Ben onlara birkaç cümleyle şunları ifade etmek istiyorum. Amacım birilerine laf yetiştirmek değil, gerçeklerin altını bir kere daha çizmektir. Milliyetçilik, vatanseverlik öyle sözde olmaz. Milliyetçilik; savunma sanayisinde yüzde 20'den yüzde 80'e çıkmakla olur. Milliyetçilik; İHA'yla, SİHA'yla, Togg'u üretmekle, ay yıldızlığı bayrağımızı mavi vatanda dalgalandırmakla olur; Dağlık Karabağ'da, Kuzey Kıbrıs'ta, bu bölgelerde kendimizi göstermemizle olur; terörü bitirme noktasına getirmekle olur. Milliyetçilik; "Bir gece ansızın." deyip ertesi gün gidip terörü inlerinde vurmakla milliyetçilik olur.”

 

Ay yıldızlı bayrağın sınırlar ötesinde bile dalgalandığına dikkat çeken Milletvekili Kırkpınar, “Son 20 yılda ülkemize kazandırmış olduğumuz yerli ve milli savunma sanayimizi eleştirip milliyetçi olduklarını iddia edenler yapılan hizmetleri kabullenemedikleri için izahı olmayan eleştirilere başvuruyorlar. Sınırlarımızın ötesinde bayrağımızı dalgalandırıyoruz, bundan rahatsız olanlar var; işte o bayrağı oralarda dalgalandırmakla milliyetçilik olur. Milliyetçilik, bölgede ve dünyada bizim varlığımızı, birliğimizi göstermemiz ve gücümüzü ispatlamamızla olur. "Dünya 5'ten büyük." "One minute" diyerek olur, "Önce devletim, sonra milletim, sonra da partim" diyerek milliyetçilik olur, "Önce masam, sonra kasam." diyerek milliyetçilik olmaz” ifadelerini kullandı.

 

Şehit yakınlarına küfredip, onları himaye ederek vatansever olunmadığını vurgulayan AK Parti İzmir Milletvekili Kırkpınar, “ Devletin güvenlik güçlerine ve yöneticilerine iftira atmakla vatanseverlik ve milliyetçilik olmaz. Devleti, yurt dışında, bulduğu her fırsatta şikâyet etmekle, meşhur siyasetçilikle milliyetçilik ve vatanseverlik olmaz. Milliyetçilik yürek işidir, milliyetçilik sevgi işidir, milliyetçilik aşk işidir. Özellikle partimize ve güvenlik güçlerimize "Kimyasal silah kullanıyorsunuz" iftirasını atarak vatansever olunmaz. Tezkereye "Hayır" diyerek de vatansever olunmaz. YPG'ye "terör örgütü" demeyerek de vatansever ve milliyetçi olunmaz” diyerek konuşmasını tamamladı.  

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı