Akıllı Hayat Akademisi 3. Yılında Eğitimlere Devam Ediyor

Zorlu Holding sorumlu yatırım holdingi bakış açısıyla, “Çevresel, sosyal ve yönetişim” alanlarında tüm paydaşları ve şirketleri için yüksek değer yaratmak üzere, insan odaklı sistemler ve yenileyici iş modelleri odağında yenilediği ‘’Akıllı Hayat 2030’’ stratejisi çerçevesinde, sürdürülebilirlik alanında çalışanlarının bilgi birikimini artırmak üzere Boğaziçi Üniversitesi Yaşamboyu Eğitim Merkezi (BÜYEM) ile birlikte eğitim programları düzenlemeye devam ediyor.

  • 18 Ağustos 2021
  • Akıllı Hayat Akademisi 3. Yılında Eğitimlere Devam Ediyor için yorumlar kapalı
  • 491 kez görüntülendi.
Akıllı Hayat Akademisi 3. Yılında Eğitimlere Devam Ediyor

Zorlu Holding sorumlu yatırım holdingi bakış açısıyla, “Çevresel, sosyal ve yönetişim” alanlarında tüm paydaşları ve şirketleri için yüksek değer yaratmak üzere, insan odaklı sistemler ve yenileyici iş modelleri odağında yenilediği ‘’Akıllı Hayat 2030’’ stratejisi çerçevesinde, sürdürülebilirlik alanında çalışanlarının bilgi birikimini artırmak üzere Boğaziçi Üniversitesi Yaşamboyu Eğitim Merkezi (BÜYEM) ile birlikte eğitim programları düzenlemeye devam ediyor.

 

Daha iyi bir gelecek ve daha yaşanabilir bir dünya hayalini “Akıllı Hayat 2030” vizyonuyla destekleyen Zorlu Holding, bu kapsamda, Boğaziçi Üniversitesi Yaşamboyu Eğitim Merkezi (BÜYEM) işbirliği ile Zorlu Grubu içerisinde sürdürülebilirlik çalışmalarına kurum içinde liderlik eden Akıllı Hayat Mimarları’nı eğitimlerle ve çeşitli etkinliklerle desteklemeye devam ediyor.

Sürdürülebilirlik alanında dünyada yaşanan güncel gelişmeler, yeni kavramlar ve yaklaşımlarla ilgili çalışanlarının bilgi birikimini artırmak adına 3 yıldır Boğaziçi Üniversitesi iş birliğinde gerçekleştirilen Akıllı Hayat Akademisi’nin 24 saatlik “Sürdürülebilirlik 101” eğitiminde katılımcılar; Prof. Dr. Begüm Özkaynak, Dr. Itır Erhart, Dr. Öğr.Üyesi  Duygu Salman, Prof. Dr. Yaman Barlas, Dr. Ecmel Ayral, Dr. Behice Ertenü, Prof. Dr. Fikret Adaman, Eren Öztürk ve Erman Fenerci’den  iklim krizi, döngüsel ekonomi, girişimcilik ve inovasyon, çeşitlilik ve kapsayıcılık gibi sürdürülebilirliğin temel kavramları üzerine dersler aldı. Konuların; birbirini besleyen ve zıt görüşleri de katılımcıların dikkatine sunarak farklı boyutlarıyla ele alındığı derslerde, katılımcıların bilinç seviyesinin artmasının yanı sıra kavramlar arasında bağlam kurması ve sürdürülebilirlik alanında bireysel ve kurumsal adımlarını etkileyecek bütüncül bir bakış açısı kazanması da amaçlanıyor. 

3 Haziran – 9 Temmuz tarihleri arasında düzenlenen eğitimlere yaklaşık 400 Zorlu Grubu çalışanı katıldı. Eğitim sonunda yapılan değerlendirmede başarı sağlayan katılımcılara, Boğaziçi Üniversitesi Yaşam Boyu Eğitim Merkezi (BÜYEM) tarafından başarı sertifikası verildi.

Zorlu Holding CEO’su Ömer Yüngül : “Kolektif akıl ve çalışma kültürünü pekiştiriyoruz”

Zorlu Holding CEO’su Ömer Yüngül Akıllı Hayat Akademisi ile ilgili olarak; ‘’Boğaziçi Üniversitesi Yaşam Boyu Eğitim Merkezi ile iş birliğinde gerçekleştirdiğimiz sürdürülebilirlik eğitimlerinde 3. dönemi de başarıyla tamamlamanın mutluluğunu yaşıyoruz. Pandemi döneminde online’a taşıyarak devam ettirdiğimiz eğitimlerde, birlikte öğrenme ve deneyim paylaşımının zeminini de güçlendiriyor; kolektif akıl ve çalışma kültürünü pekiştiriyoruz. Akıllı Hayat 2030 stratejimiz kapsamında, sorumlu yatırım holdingi olma yolculuğunda en kritik paydaşımız olan çalışma arkadaşlarımızın katkısı, bireysel ve kurumsal deneyimleriyle de zenginleşen bir içerik ortaya çıkıyor.  İklim krizinin etkilerini her geçen gün çok radikal şekilde yaşarken; kaybedecek zamanımız olmadığını biliyoruz. Bugünü ve yarını planlarken de etki gücümüzün farkındalığıyla hareket ediyoruz. Bu yolculukta bilimsel gerçekleri, gündeme ışık tutan yeni kavramları, konuları görmezden gelmemiz mümkün değil ve hayatın her alanında zihinsel dönüşüme ihtiyaç var. Bu tür eğitimlerle birlikte çalışma arkadaşlarımızın sağlayacağı zihinsel dönüşüm, şirketlerimize, iş ortaklarımıza, tüm paydaşlarımıza ve toplumumuza yansıyor. İş stratejilerimiz ve iş yapış biçimlerimizin odağına aldığımız çevresel, sosyal ve yönetişim ilkelerinin ışığında; her alanda etkimizi gözeterek teknoloji ve inovasyona dayalı yeni nesil bir çalışma kültürü için bu öğrenim yatırımını çok değerli buluyoruz’’ dedi. 

Boğaziçi Üniversitesi Yaşamboyu Eğitim Merkezi ve BM Sürdürülebilir Kalkınma Çözümleri Ağı Türkiye Direktörü Dr. Tamer Atabarut ise Akıllı Hayat Akademisi ile ilgili olarak şunları söyledi; “Bugün karşı karşıya olduğumuz pandemi, iklim krizi, biyoçeşitlilik kaybı, göç gibi önemli sorunlar insanlığı yeni bir düzen arayışına itmektedir. İçinde bulunduğumuz bu dönem, şirketlerin sadece mal ve hizmet üretimi ve satışı ile finansal başarı elde etmelerinin yeterli bulunmadığı, aynı zamanda çevreye ve insana duyarlı iyi birer kurumsal vatandaş olmalarının ve iyi kurumsal yönetişim uygulamalarını ilke edinmelerinin de beklendiği küresel bir dönüşüm sürecine şahitlik etmektedir. Kurumsal sürdürülebilirlik yaklaşımı giderek benimsenmekte ve klasik iş modellerinin yerini almaktadır. Zorlu Holding’in Akıllı Hayat 2030 stratejisi ile öncülük ettiği dönüşüm kapsamında, 3 yıldır aralıksız sürdürdüğümüz, Zorlu Holding çalışanlarına yönelik özel olarak tasarlanan eğitimler ile kurumsal sürdürülebilirlik alanında vizyoner bir kimlik sağlamayı ve bu alandaki bilgi düzeylerine de katkı sağlamayı hedefledik. Yaşamboyu eğitime olan karşılıklı inancımızla üniversite ve iş dünyasının işbirliğine güzel bir örnek olan bu programa katılanları kutluyor, hepimiz için sürdürülebilir bir gelecek diliyorum.”  

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı