Akıllı Telefonunun Kaçak Olup Olmadığı Nasıl Anlaşılır ?


Akıllı telefon işletim sistemlerinden özellikle Android sık sık sahteciliğe kurban gitmektedir. Telefon fiyatlarının yüksek oluşu ve Android işletim sisteminin açık kodlu oluşu özellikle sahtecilerin pahalı cihazları taklit etmelerine neden oldu. Hal böyle olunca da kullanıcıların akıllarında akıllı telefonunuzun kaçak olup olmadığını nasıl anlarsınız sorusu gezinmeye başladı. Bu noktada dünyanın en iyisi olarak gösterilen bir program size de yardımcı olacaktır. Ancak gerçeklerin bazen üzücü olduğunu da unutmamak lazım.

Antutu Officer

Akıllı telefonunuzun kaçak olup olmadığını nasıl anlarsınız sorusunun net cevabı Antutu programıdır. Öncelikle buradaki linkten Antutu Officer programını indirmeniz gerekir. Çok fazla Antutu işlevsel programı olduğu için özellikle Officer adlandırmasına dikkat etmeniz önemli. Programı indirip kurulumu yaptıktan sonra sistem size güncel sürümü mevcut uyarısı çıkaracaktır. OK diyip güncel sürümü indirmesini de sağlayın. Sonra programı açtığınızda yeşil bir ekran ile karşılaşırsınız.

Bu yeşil ekran kenarda bekleyedursun siz bilgisayar ya da başka bir akıllı cihaz başına geçip tarayıcıdan y.antutu.com sitesini açın. Bu site size bir QR kod çıkaracaktır. Telefonunuzun yeşil ekranından Start tuşuna bastığınızda sistem otomatik olarak diğer ekrandaki kare kodu okuyacak ve bir kontrol işlemi başlatacak. Bu kontrol işlemi donrasında yeşil bir ekranla karşılaşırsanız telefonunuz orijinaldir ancak kırmızı bir ekran ile karşı karşıyaysanız telefonunuz sahtedir.

Bir Cevap Yazın