Teknoloji ve Haber Sitesi

Aksaray Belediyesi’nden final haftasında öğrencilere çorba ve tatlı ikramı

Aksaray Belediye Başkanı Dr.

  • 21 Ocak 2022
  • 125 kez görüntülendi.
Aksaray Belediyesi’nden final haftasında öğrencilere çorba ve tatlı ikramı

Aksaray Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer öğrencileri yoğun final haftasında yalnız bırakmadı. Öğrencilere sıcak çorba ve tatlı ikram eden Dinçer, bir süre öğrencilerle sohbet edip görüşlerini aldıktan sonra sınavlarında başarılar diledi.

 

Soğuk kış günlerinde Aksaray Eğitim ve Artırma Hastanesi ile Sağlık İl Müdürlüğü bahçesindeki çorba evinden ve mobil çorba aracı her gün farklı noktalarda çorba hizmeti devam ederken Mobil çorba aracının bugünkü adresi ise Aksaray Üniversitesi merkez yerleşkesi oldu.

 

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, öğrencilerin en yoğun olduğu final haftasında onları yalnız bırakmadı. Başkan Dinçer’e Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ayhan Özçiftçi ve AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Av. Şükrü Öztürk eşlik etti. Başkan ve beraberindekiler, Mobil Çorba aracından kendi elleriyle öğrencilere çorba ve tatlı ikram etti.

 

Öğrencilerle sohbet eden Başkan Dinçer, yaptığı konuşmasında “Üniversite öğrencilerimiz için son derece önemli olan final haftasında onları yalnız bırakmak istemedik. Bu soğuk kış mevsiminde hem içleri ısınsın, ağızları tatlansın hem de sınav kaygılarından uzaklaşmaları adına bir süre onlarla hasbihal ettik. Tüm öğrenci kardeşlerimize final haftasında başarılar diliyorum.” dedi.

 

Belediyenin sıcak çorba ikramı ile ilgili konuşan öğrenciler, "Çok önemli bir haftada, Aksaray’ın soğuk ayazında çorba dağıtımı bizim için çok iyi oldu. Belediye Başkanımız Dr. Evren Dinçer bey bizleri unutmadığını gösterdi. Kendilerine teşekkür ederiz. Böyle güzel etkinliklerde her zaman Başkanımızı görmek isteriz." diye konuştular.

 

Başkan Dinçer, öğrencilerle final haftasıyla ilgili anıları paylaştı. Sohbet ortamında devam eden etkinlik günün anısına çekilen hatıra fotoğraflarıyla son buldu.

 

 

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı