Aksaray İl Başkanı Muhammet Dilmaç, 19 Eylül Gaziler Günü Mesajı

Gelecek Partisi Aksaray İl Başkanı Muhammet Dilmaç, 19 Eylül Gaziler Günü dolayısı ile mesaj yayınladı.

  • 18 Eylül 2021
  • Aksaray İl Başkanı Muhammet Dilmaç, 19 Eylül Gaziler Günü Mesajı için yorumlar kapalı
  • 394 kez görüntülendi.
Aksaray İl Başkanı Muhammet Dilmaç, 19 Eylül Gaziler Günü Mesajı
Gelecek Partisi Aksaray İl Başkanı Muhammet Dilmaç, 19 Eylül Gaziler Günü dolayısı ile mesaj yayınladı. 
 
Başkan Dilmaç, “Bu vatan toprakları, aziz şehit ve gazilerimizin fedakarca çabaları neticesinde vatan kılınmış ve ay yıldızlı bayrağımız yine onlar sayesin de bu mukaddes vatan üzerinde özgürce ve gururla dalgalanmaya devam etmektedir. Üzerinde yaşadığımız bu coğrafyanın milletimiz için bir vatan haline dönüşmesi, şehit ve gazilerimizin canları pahasına verdikleri mücadelenin sonucu ile elde edilmiştir. 
Mevcut iktidardan, Şehit ve Gazilerimizi KATEGORİZE etmemesini, Terörle mücadelede uzvunu kaybettiği halde GAZİ SAYILMAYAN , kahramanlarımızı göz ardı etmemesini diliyorum. Şehitlik ve Gazilik,  bu iktidarın söyleminde ŞEREFLİ BİR MERTEBE olmasına rağmen, uygulamasında ‘’Malul Sayılmayan Gaziler Derneği ve Terörle Mücadele Sırasında Yaralanıp Gazi Sayılmayanlar Derneği’’ gibi derneklerin kurulmasına da sebep olmuştur. Maalesef 20.000 Kahramanın GAZİLİK ünvanı almak için İktidarla mücadale ettiği bir ülkede yaşıyoruz. 
Bu Anlamda Gazilerimizi asla yalnız bırakmayacak,  Şehitlerimizin ve gazilerimizin emanetine asla ve asla leke sürdürmeyecek, onların aziz hatıralarını ilelebet yaşatacağız. Şehit ve gazilerimize ne kadar dua etsek, ne kadar minnet ve şükran duysak azdır. Ülkenin sessiz kahramanları olan şehit ve gazilerimizi, bu yüce mertebeye ulaşan kahramanlarımızın tümünü, sevgi, saygı ve şükranla anıyorum. Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’e mareşal rütbesi ve gazi unvanı verilişinin yıldönümünü ve Gaziler Günü’nü kutluyor, tüm gazilerimize şükranlarımı, minnet duygularımı bir kez daha sunuyorum” dedi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı