Alarko Holding’in 3. Çeyrek net kârı 4,2 milyar TL’ye ulaştı

2022 yılı üçüncü çeyreğine ilişkin finansal sonuçlarını açıklayan Alarko Holding, net kârını 4,2 milyar TL seviyesine taşıyarak beklentilerin üzerinde sonuçlar elde etti.

  • 09 Kasım 2022
  • Alarko Holding’in 3. Çeyrek net kârı 4,2 milyar TL’ye ulaştı için yorumlar kapalı
  • 174 kez görüntülendi.
Alarko Holding’in 3. Çeyrek net kârı 4,2 milyar TL’ye ulaştı

2022 yılı üçüncü çeyreğine ilişkin finansal sonuçlarını açıklayan Alarko Holding, net kârını 4,2 milyar TL seviyesine taşıyarak beklentilerin üzerinde sonuçlar elde etti. 

 

Yıla hızlı bir giriş yapan Alarko Holding, 2022 yılının üçüncü çeyreğine ilişkin konsolide finansal sonuçlarını kamuoyu ile paylaştı. Buna göre Holding, konsolide bazda net karını 10 katın üzerinde bir büyüme ile 4,2 milyar TL seviyesine ulaştırdı. 

 

Alarko Holding CEO’su Ümit Nuri Yıldız, üçüncü çeyrek sonuçlarına ilişkin değerlendirmesinde, Alarko Holding’in zorlu faaliyet ortamında, çeşitlendirilmiş iş kolları, üstün icra kabiliyeti, etkin finans politikaları ve dijitalleşme stratejisi ile başarılı operasyonel ve finansal sonuçlara imza attığının altını çizdi. Yıldız, sözlerini şöyle sürdürdü: 

 

“2022 yılının üçüncü çeyreğinde de büyümeye, yatırımcılarımıza ve tüm paydaşlarımıza değer yaratmaya devam ettik. Belirsizliğin artmış olduğu bu dönemde, atacağımız her adımı etraflıca  düşünerek atarken, tüm paydaşlarımıza verdiğimiz hissedar değerini artırma sözümüzü yerine getirmeye çalışıyoruz. Zorlu faaliyet ortamında, çeşitlendirilmiş iş kollarımız, üstün icra kabiliyetimiz, etkin finans politikalarımız ve dijitalleşme stratejimiz ile başarılı operasyonel ve finansal sonuçlara imza attık. Konsolide bazda, net karımız üçüncü çeyrekte 10 kat artarak 4,2 milyar TL’ye ve senenin ilk 9 ayında ise yine geçen yılın aynı dönemine kıyasla yaklaşık 15 kat artışla 7.5 milyar TL’ye ulaşmıştır.

 

Açıkladığımız üç aylık finansal sonuçlarımız, operasyonel ve mali performansımızın beklentilerimiz doğrultusunda ilerlediğini gösteriyor. Paydaşlarımıza olan taahhütlerimiz doğrultusunda iş sürekliliğimizi sağlamak için gerekli tüm önlemleri aldığımızı belirtmek isterim. Yılın başındaki öngörülerimize dayanarak hazırladığımız stratejik haritamız ve planlarımız mevcut durumda beklentilerimiz doğrultusunda gelişmektedir.  

 

Yılın geri kalan sınırlı zamanında, oluşabilecek zorlukların farkında olarak ihtiyatlı duruşumuzu koruyoruz. Bununla beraber yönetsel kabiliyetlerimiz ve çalışanlarımızın sınırsız gayretiyle beraber, ilk dokuz aydaki performansımız, iş modelimizin başarısını bir kez daha teyit ederken, yılın tamamına ilişkin beklentilerimizi korumamızı sağlıyor. Yılın geri kalanında, sürdürülebilir büyüme ve güçlü serbest nakit akışı sağlamayı bekliyoruz.”

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı