Alchemlife’tan Global Atamalar

Bilimsel fitoterapide dünya lideri olan Alchemlife, yöneticilerini global pozisyonlara atamaya başlayarak, tüm dünyada fitoterapi alanında marka olmayı hedefliyor.

  • 26 Ağustos 2021
  • Alchemlife’tan Global Atamalar için yorumlar kapalı
  • 537 kez görüntülendi.
Alchemlife’tan Global Atamalar

Bilimsel fitoterapide dünya lideri olan Alchemlife, yöneticilerini global pozisyonlara atamaya başlayarak, tüm dünyada fitoterapi alanında marka olmayı hedefliyor.

 

Bilimsel fitoterapide dünya lideri olan Alchemlife, Türkiye’de faaliyetlerine başladığı 2019 yılından bu yana gerçekleştirdiği başarılı yapılanma sonucu, artık Amerika ile Avrupa ülkelerine stratejik yaklaşımlar sunma imkanına sahip oldu.  Üç yıl gibi kısa bir sürede yöneticilerini global pozisyonlara atamaya başlayan Alchemlife, tüm dünyada fitoterapi alanında marka olmayı hedefliyor.

 

Alchemlife’ın bu doğrultuda yaptığı şirket içi atamaları;

 

Dr Tuna Yavuz // Alchemlife UK Country Head: AlchemEurope ilaç şirketinde İngiltere Ülke Müdürlüğü görevini yürütmekte olan Dr. Tuna Yavuz, Hacettepe Tıp Fakültesi mezunu olup, doktorasının bir bölümünü Manchester Ün. Tıp fakültesinde British Council bursuyla tamamladı. Geçmiş deneyimleri arasında Sanofi Pasteur ve Abdi İbrahim İlaç Bölüm Müdürlüğü, Danone Türkiye Genel Sekreterliği, Abdi İbrahim Otsuka Genel Müdürlüğü gibi birçok üst düzey görevlerin yer aldığı Yavuz, T.C Sağlık Bakanlığı’nda da birçok projede yönetici olarak görev yaptı.

 

Dr Yücel İskender // Europe & USA Regional BD and SFE Head: İstanbul Tıp Fakültesi’nden mezun olan Dr Yüsel İskender, Sanofi’de Ürün Müdürü, Pazarlama Müdürü, İş Mükemmelliği Direktörü ve Yönetim Kurulu Üyesi, Abdi İbrahim’de İş Mükemmelliği Direktörü olarak görev yaptı. Geçmiş deneyimleri arasında Genveon İş Geliştirme Direktörlüğü de bulunan İskender, 2018 yılından beri Alchemlife Türkiye’de görev yapıyor.

 

Esra Güleryüz // Europe & USA Regional Medical and Training Head: Orta Doğu Teknik Üniversitesi Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümünden mezun oldu. Abbott’ta Ürün Müdürü, Abdi İbrahim’de ağırlığı Merkezi Sinir Sistemi ürünleri olmak üzere Kıdemli Ürün Müdürü, Grup Müdürü ve Bölüm Müdürü, Genveon’da Pazarlama Direktörlüğü görevlerinde bulundu. 30’dan fazla ürün lansmanında görev alan Güleryüz, 2018’den beri Alchemlife Türkiye’de Medikomarketing ve Eğitim projelerinin liderliğini yürütüyor. 

 

 Anıl Yayla // Europe & USA Regional Finance Head: İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi İngilizce İktisat bölümü mezunu olan Anıl Yayla, yüksek lisansını Mannheim Almanya’da tamamladı. 2002-2017 yılları arasında Abdi İbrahim İlaç’da Finans Yöneticisi olarak görev almış olan Yayla, bu dönemde Marmara Üniversitesi’nde İthalat-İhracat ve Finansal yönetim, Galatasaray Üniversitesi’nde Kurumsal İletişim ve Marka yönetimi, Koç Üniversitesi’nde ise Yönetici Geliştirme Programı (executive MBa) ve Liderlik eğitimleri aldı. Anıl Yayla, 2018 yılından beri AlchemEurope SA Finans Koordinatorü görevini yürütüyor.

 

Burçin Yücebağ // Europe & USA Regional Marketing Head: Ege Üniversitesi Fen Fakültesi, Temel ve Endüstriyel Mikrobiyoloji ağırlıklı Biyoloji lisans eğitiminin ardından, California International Business School’da MBA yüksek lisans eğitimini tamamlamış olan Burçin Yücebağ, Euroimmun AG firmasında serolojik tanı kitleri konusunda uzmanlaştıktan sonra, Dem İlaç ve Generica İlaç firmalarında Ürün Müdürü pozisyonunda görev aldı. Ortağı olduğu Orbits Yönetim Danışmanlığı firmasında ilaç ve sağlık sektöründeki firmalara pazarlama danışmanlığı hizmeti vermeye başlayan Yücebağ, 2017 yılından beri Pazarlama ve Marka yönetiminde Alchemlife ile çalışıyor.

 

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı