Alternatif Bank’tan İhracatçıya Güç Katan Paket

Alternatif Bank ihracat yapan firmaları desteklemek amacıyla,  bankacılık ve bankacılık dışı ürün ve hizmetlerden avantajlı şekilde yararlanacakları  İhracatçıya Güç Katan Paketi kullanıma sundu.

 • 17 Eylül 2021
 • Alternatif Bank’tan İhracatçıya Güç Katan Paket için yorumlar kapalı
 • 440 kez görüntülendi.
Alternatif Bank’tan İhracatçıya Güç Katan Paket

Alternatif Bank ihracat yapan firmaları desteklemek amacıyla,  bankacılık ve bankacılık dışı ürün ve hizmetlerden avantajlı şekilde yararlanacakları  İhracatçıya Güç Katan Paketi kullanıma sundu.

 

Alternatif Bank, sağladığı kredilerle başta dış ticaretin finansmanı olmak üzere reel ekonomiye verdiği desteği artırıyor. Banka bu kapsamda, ihracat yapan firmaların dış ticarette hem bankacılık ürünlerinden hem de bankacılık dışı hizmetlerden avantajlı şekilde yararlanacağı, İhracatçıya Güç Katan Paket adıyla yeni bir hizmet paketi oluşturdu. 

 

Bu paketle Alternatif Bank, avantajlı şartlarda finansmana erişimin yanı sıra, firmalara EFT, havale, çek karnesi gibi bankacılık ürünlerinden alınan ücret ve komisyonlarda istisnalar sunuyor. Paket kapsamında, ihracatını artırmak isteyen müşterilere, akreditifler, krediler, garanti mektupları, vergiler, bilanço yönetimi, finansal analiz gibi konularda kapsamlı eğitimler düzenliyor;  dış ticaretteki teknik veya mevzuatsal süreçler hakkında danışmanlık hizmeti veriyor. Bunların yanında ihracatçıların hayatlarını kolaylaştıracak asistans hizmetleri sağlıyor. Alternatif Bank’ın İhracatçıya Güç Katan Paket’inden, banka kaynaklı ihracat kredisi kullanan, ihracata yönelik mal alım finansmanı yapan ya da yurtiçi TL akreditif finansmanı kullanan müşteriler faydalanabiliyor. 

 

İhracatçıya Güç Katan Paket ile ilgili görüşlerini bildiren Alternatif Bank Kurumsal ve Ticari Bankacılıktan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Yeşim Şimşek, “Dış ticaret ve özellikle de ihracat, Alternatif Bank olarak odaklandığımız, yetkin insan kaynağımızla değer yarattığımız bir alan. İhracatın ülke ekonomisinin sürdürülebilir büyümesindeki öneminden hareketle, müşterilerimizi hem finansal açıdan hem de bilgi birikimimizle en üst seviyede desteklemeye gayret ediyoruz.  Bu alanda kendimizi ‘Danışman Bankacılar’ olarak konumluyor, uzman ekibimizle, müşterimiz olsun veya olmasın, dış ticaret yapan tüm firmalarla bilgi ve deneyimimizi paylaşıyoruz. Son yıllarda dış ticaretin finansmanında başarılı bir büyüme gösteriyoruz. Özellikle 2018’den bu yana banka olarak finanse ettiğimiz dış ticaret hacminin dolar bazında 40 artması ve geçtiğimiz yılsonunda 3,2 milyar dolara ulaşması bu alanda yarattığımız değerin önemli bir göstergesi. Dış ticaret alanında müşterilerimize finansal anlamda her yıl artan hacimle katkı sunarken, 2019 yılında devreye giren ‘Dış Ticaret Danışman Hattı’ ve düzenli şekilde devam eden ‘Dış Ticaret Eğitim Seminerleri’ serisiyle de ciddi bir danışmanlık desteği sağlıyoruz. Şimdi de bu hizmetleri, müşterilerimizin çok avantajlı şekilde faydalanabileceği bir pakette topladık ve ‘İhracatçıya Güç Katan Paket’ adıyla kullanıma sunduk. İhracat yapan firmalarımız bu paketle iş süreçlerinde ihtiyaç duydukları birçok bankacılık hizmetinden masrafsız veya çok avantajlı imkânlarla faydalanacak. Aynı zamanda yeni pazarlara açılmak isteyen tüm müşterilerimize ihracat süreçleriyle ilgili her türlü konuda uzman ekiplerimizle danışmanlık verecek, asistans hizmetlerimizle de hayatlarını kolaylaştıran çözümler sağlayacağız. Hedefimiz ‘danışman ve basiretli bankacılık’ anlayışımızla, ülkemiz ekonomisine ve ihracatçılarımıza her yıl artan bir hacimle desteğimizi sürdürmek.” dedi.

 

İhracatçıya Güç Katan Paket kapsamında sunulan avantajlar:

 

Bankacılık Hizmetleri

 

 • Ücret ve komisyon avantajları
 • Ücretsiz Ticari kredi kartı
 • İnternet ve Mobil Bankacılık’ta ücretsiz EFT / havale 
 • 2 adet ücretsiz çek karnesi
 • Sigorta ürünlerinde avantajlar

 

Asistans Hizmetleri

 

 • Ücretsiz Dış Ticaret Danışmanlık hizmeti
 • Ücretsiz yabancı dil desteği 
 • İndirimli tercüme hizmeti
 • Yurt dışında ücretsiz online sağlık ve seyahat destek hizmeti
 • İhracat Pazar Araştırması ve analiz 
 • Yetkilendirilmiş Yükümlü Statüsü Danışmanlığı

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı