Altın Güvercin Beste Yarışması’na Sayılı Günler Kaldı

Bu yıl 24’üncü kez düzenlenecek Türkiye’nin ilk ve tek beste yarışması olan “Altın Güvercin Beste Yarışması” 6-12 Eylül tarihleri arasında Kuşadası’nda gerçekleşecek.

  • 23 Ağustos 2021
  • Altın Güvercin Beste Yarışması’na Sayılı Günler Kaldı için yorumlar kapalı
  • 490 kez görüntülendi.
Altın Güvercin Beste Yarışması’na Sayılı Günler Kaldı

Bu yıl 24’üncü kez düzenlenecek Türkiye’nin ilk ve tek beste yarışması olan “Altın Güvercin Beste Yarışması” 6-12 Eylül tarihleri arasında Kuşadası’nda gerçekleşecek.

Aydın Büyük Şehir BelediyesiKuşadası Belediyesi ve Kuşadası Altın Güvercin Kültür Sanat ve Tanıtım Vakfı (KUSAV) iş birliğinde bu yıl 24. kez düzenlenecek olan Altın Güvercin Beste Yarışması için geri sayım başladı. Türkiye’nin pop müzik alanındaki gelenekselleşen müzik yarışması Altın Güvercinbu yıl da müzik piyasasına önemli besteciler kazandıracak. Müziğin ruhunu Kuşadası’nda harekete geçirecek olan Altın Güvercin Müzik Yarışması’nda bir hafta boyunca çeşitli etkinlikler ve konserler müzikseverlerle buluşacak. 

10 Finalist Büyük Ödül İçin Yarışacak

Türk pop müziğinin daha iyi yerlere gelmesi ve yeni yeteneklerin keşfedilmesi adına her yıl özveriyle yapılan Altın Güvercin Müzik Yarışması’nın finalistleri belli oldu. Jüri başkanlığını prodüktör ve Altın Güvercin Beste Yarışması Koordinatörü Ali Rıza Türker’in üstlendiği, ön jüri tarafından yapılan değerlendirme sonucu belirlenen 10 beste büyük final öncesinde ilk üçe girmek için yarışacak. 397 başvurunun arasından finale kalan besteler; Yıllardan Sonra bestesiyle Selver Şebgün TanselÖlsek de Bitmez bestesiyle Gökçe Özgül, Bir Yolu Olsa bestesiyle Merve Öner DemirciDisonans bestesiyle Serkan Çinioğlu ve Sırma MunyarHüma bestesiyle Mesut KuntanSevgilim bestesiyle Suat SunaYaş Günüm Benim Bugün bestesiyle Erdinç TunçDepresyon bestesiyle Engin ÖzerYaşamak Dediğin bestesiyle Metehan Öztürk, ve Gecenin Ayakları bestesiyle Nilüfer Sezer oldu.

Yarışmada Verilecek Ödüller

Altın Güvercin Beste Yarışması’nda birinci olan besteye Altın Güvercin ve 100.000 TL para ödülü, ikinci olan besteye Gümüş Güvercin ve 50.000 TL para ödülü, üçüncü olan besteye ise Bronz Güvercin ve 25.000 TL para ödülü verilecek. Bu ödüllerin yanı sıra yarışmanın en başarılı yorumcusu da ayrıca ödüllendirilecektir. 

Yarışma Tarihinde Birçok Ünlü İsim Büyük Ödüle Kavuştu

Bugün müzik dünyasında “usta” diye tabir edilen Fatih ErkoçHarun Kolçak ve Aşkın Nur YengiCem KaracaAsyaEdave Metin ÖzülküİzelÇelik ve ErcanBora AyanoğluSuaviIşın Karaca ve Neslihan Demirtaş gibi popüler isimler Altın Güvercin Beste Yarışması’ndan ödül kazandı. 6-12 Eylül tarihleri arasında Kuşadası’nda düzenlenecek olan Altın Güvercin Müzik Yarışması’nın final ayağı 12 Eylül 2021 Pazar gecesi Kuşadası Avm Altın Güvercin Amfi Tiyatrosu’nda yapılacak. Yarışmanın tüm detaylarına www.altinguvercin.com.tr  adresinden ulaşabilirsiniz. 

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı