Android 7.0 Nougat İşletim Sistemi Kullanım Oranları!

Google’in sahibi olduğu android işletim sistemi günümüzde en çok kullanılan ve telefonda bulunan işletim sistemidir. Google yeni çalışmalar yaparak android’i güçlendirmek ve eşsiz yapmak için güncellemeler yayımlamaktadır. Bilindiği üzere en son Android 7.0 Nouagt ve Android 7.1 işletim sistemi kullanıma sunuldu.

Android Nougat’ın gidişi oldukça şaibeli oldu çünkü tüm telefonlara aynı anda sunulmaması ve aradan aylar geçmesine rağmen pek çok amiral gemisine sunulmaması Google’in epey başını ağrıttı. 2017 yılına girmemiz ile birlikte güncelleme almış olan tüm android telefonlara 7.0 Nougat işletim sistemi sunuldu ancak yeni yayımlanan rapora göre Google pekte Nougat işletim sistemi kullanım oranından memnun değil gibi görünüyor.

%13 Seviyelerinde Kaldı

Android 7.0 Nougat’ın sunulması ile pek çok android akıllı telefon kullanıcısı merak ederek cihazlarını güncelledi ancak yaptıkları yorumlar ile diğer kullanıcıların işletim sistemi güncellemeleri yapmamaları konusunda uyarılarda bulundu. Bunun üzerine pek çok kişi telefonlarını Nougat 7.0 işletim sistemine güncellemedi.

Android 7.0 Nougat işletim sistemi çıkalı uzun zaman oldu ancak yeni yayımlanan rapora göre halen Android 7.0 ve Androşd 7.1 işletim sistemini kullanan kullanıcı sayısı %13 seviyelerin de seyir ediyor. İşletim sistemi piyasaya çıkalı uzun süre olduğundan dolayı bu rakamların ilerleyen dönemler artmaması ve aynı seviyelerde kalması beklenmektedir.

Kasıyor Yorumları Ardı Arkasını Kesmedi!

Google Android Nougat 7.0 işletim sistemini sundu ve ilk telefonlarını güncelleyen pek çok kullanıcı işletim sisteminin ciddi anlamda cihazlarının kasmasına sebep olduğu ve performans açısından düşüklük yaşadıklarını belirtti. Elbette tasarım, görünüm ve özellik bakımından Android işletim sisteminde değişiklikler oldu ancak pek çok kullanıcı Nougat’ı beğenmedi.

Güncelleme Alamıyoruz!

Google’in sunduğu işletim sistemleri konusunda kullanıcıların en çok şikayeti de şudur. Piyasaya bir telefon çıkıyor ve bu telefon ne kadar kaliteli olursa olsun 2 – 3 sene boyunca güncelleme alıyor daha sonra telefon güncelleme almıyor ve eski sürümlerde kalıyor. Fakat iPhone modelleri çıkışının ardından 7 – 8 sene geçmesine rağmen halen en güncel işletim sistemi güncellemelerini almaktadır.

Android 7.0 Nougat işletim sistemini piyasada bulunan telefonların neredeyse yarısı alamadı. Bu sebepten dolayı da Androşd 7.0 Nougat işletim sisteminin kullanım oranı istendiği seviye de değil.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Konuyu Puanla!)
Loading...

Yorum yap