Android Akıllı Telefonlara Antivirüs Gerekli Mi ?


Dünya genelinin her yerinde kullanımı aktif hale gelen mobil cihazları, son derece kullanıcılar tarafında rağbet görmektedir. Mobil cihaz kullanımı genel olarak, dünya genelinde o kadar çok artış gösterdi ki, artık hackerler sadece PC’ ler de değil, mobil cihazlarında şifresini kırar oldu. Bundan dolayı kullanıcıların farkına varabilmesi için telefonlara antivürüs gerekli mi yoksa değil mi diye bir başlık açmak istedik. Bizim için oldukça değer kılan, içerik verilerimiz, tablet ve akıllı telefonlarımızda genel olarak yer almaktadır. Hackerler öyle kötü bir yolun içine girerek, bize özel olan her şeye neredeyse ulaşma yolunu buluyorlar.

Bu da bizim için tam bir kaos. Böyle durumlarda, kimi zaman, nasıl bir tutum sergilememiz gerektiğini, tam olarak kestiremeyiz. Banka işlemlerimiz, fatura detayları, adres bilgileri, kredi kartı şifreleri kimlik numaramız, gibi birçok özel verimizi her an çaldırabilir konumun içindeyiz. Bunun için gerçek bir yol izlemeyi bilmeli, gerekirse bu konu ile ilgilenen yetkiler ile genel olarak, detaylı bir şekilde bilgi almamız gerekir.

Bilgi için tam olarak ne kadarını biliyoruz. Peki, bu bildiklerimiz bizi tam olarak ne kadar koruyabilir? Her zaman doğru bir yazılım kullanmamız çok önemlidir. İyi bir kaynaktan indirdiğimiz, programlar, oyunlar için, Mobil Cihazların Antivirüse İhtiyacı Var mı? Sorusu takılıyor aklımıza. Elbette var. Olmaz olur mu? Nasıl ki PC ‘mizi koruyor isek, virüsten korumak için, çeşitli uygun yazılım indiriyor isek, mobil cihazlarında bu konuda iyi bir Antivirüs programına ihtiyacı vardır.

Mobil Cihazlarını Koruyabilmek İçin Güvenlik Programlarını Neden Kullanmalıyız?

antivirus neden kullanilmali

Bundan birkaç sene öncesine kadar, birçok uygulamadan ve gerekli depolama alanlarından mahrumduk. Fakat bu son iki sene içinde, gelişen teknoloji sayesinde, daha çok uygulama, hatta yazılımlara sahip olma şansını elde ettik. Şimdi birçok pratik yöntem ile verilerimizi saklaya biliyoruz. Örneğin USB Flash bellek bizim tam kurtarıcımız oldu.

Bilgisayar çöktüğünde, akıllı telefon bozulduğunda verilerimizi daha güvenli bir şekilde saklayabiliyoruz. Fakat bu da zaman alıyor ve birçok uğraşta bulunmamak için neden mobil ya da PC de verilerimiz sürekli saklı kalmıyor sorusunu kendimizde buluyorduk. Mobilin güvenlik uygulamalarını kullanarak bu dertten kurtulmamız an meselesidir. Neden mi? Çünkü mobil güvenlik koruması ile bizim cihazımızı sınırsız bir şekilde koruyor. Böylece hackerler ne kadar uğraşırlarsa uğraşsınlar, ancak havalarını alıyorlar. Çünkü mobil güvenlik uygulamaları size eşsiz bir güvenlik vererek, kötü yazılımlardan, casuslardan telefonunuzu ve verilerinizi korumaya yarıyor.

Mobil platformun gelişmiş ayarları sayesinde, en önemli hesap işlemleriniz, kredi, kartlarınız, Banka hesaplarınız, sıkı bir şekilde korunacaktır. Peki, Mobil Cihazlarını Koruyabilmek İçin Güvenlik Programlarını Neden Kullanmalıyız? Verilerinizi daha kalıcı olmasını sağlamak için İOS İşletimlerinde, güçlü bir şifre oluşturmalı daha sonra, Android için destekleyici bir Antivirüs programı yüklemelisiniz. Böylece mobil güvenliğinizi koruyarak, birçok hackerden ve sahte yazılımlardan koruyarak, güvenli olmasını sağlaya bilirsiniz.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Yorum Yap

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.