Android için En İyi Aile Koruması Uygulamaları

Konuya puan ver!

Güvenlik söz konusu olduğunda şansa bırakılacak pek birşey kalmaz. Play Store, her türden uygulamaya erişimin sağlanabileceği bir alandır ve ebeveyn denetimi konusunda da bazı uygulamalar tabiki bulunuyor. Çocuğunuzun cihazını erotik, şiddet içerikli veya rahatsız edici çoğu uygulamadan uzak tutacak; giriş yaptığı internet sitelerine ilişkin bazı kişisel filtreler koymanıza olanak sağlayacak ebeveyn denetimi uygulamaları ile içiniz rahat olabilir. İşte size Android için en iyi aile koruması uygulamaları.

Öncelikle bir şey kesin olarak anlamanız gerekiyor: Uygulayabileceğiniz en iyi güvenlik biçimi, çocuklarınıza bir akıllı telefon veya tableti kullanma kurallarını öğretmek ve cihazlardaki etkinliklerini birlikte bazı aktiviteler düzenleyerek denetlemek. En azından teorik olarak durum böyle; pratikte bunun her zaman kolay olmadığının farkındayız ve sürekli çocuğunuzun yanında olmanızı hiçkimse sizden beklemiyor. Buna ek olarak, çocuklarınızın yaşına bağlı olarak, onları sürekli olarak denetlemek karakteristik özelliklerinin gelişmesi açısından sıkıntı teşkil edebilir. Bu nedenle genel itibariyle internet ve teknoloji öğretimi konusunda çocuklarınızı eğittikten sonra bazı aile koruma uygulamaları edinmeniz de yararlı olabilir.

Kid’s Place uygulaması sayesinde çocuklarınıza kendi güvenli alanını oluşturabilir, hangi etkinliklerde bulunabileceklerini siz belirleyebilirsiniz.

Kid’s Place

Kid’s Place, çocuklarınızın belirli uygulamalara veya işlevlere erişmesini akıllı telefonunuzda veya tabletinizde basitçe sınırlamanıza izin veren en iyi uygulamalardandır. Uygulamadan çıkıldığında kendisini tekrardan başlatabilme veya ana menü düğmesini işlevsiz kılma gibi özellikleri de bulunmakta. Buna ek olarak, kişiselleştirilmiş birkaç profil oluşturabilirsiniz ve bu sayede farklı yaştaki çocuklarınız için farklı filtreler kullanarak kendi yaş grubuna en uygun uygulama ve işlevlere erişmesini sağlayabilirsiniz.

 • Test edilmiş sürüm: 2.7.9
 • Dosya boyutu: 5.47 MB
 • Uyumluluk: Android 4.0.3 sürümünden sonraki tüm sürümler ile.
 • Fiyat: 30 günlük ücretsiz deneme süresinden sonra aylık ücretlendirme.
 • Google Play

En iyi güvenlik uygulaması geliştiricilerinden Norton sayesinde çocuklarınızın şiddet, erotizm ve uygunsuz içeriklerden uzak durmasını sağlayabilirsiniz.

Norton Family

Çocuk denetimini, antivirüs ve güvenlik konularında uzman bir firma olan Norton Aile Koruma sistemi ile sağlamaktan daha iyi ne olabilir? Çoğu aktif internet kullanıcısı bilgisayarını ve tarayıcısını Norton Antivirüs sistemiyle korumakta, diğer yandan şu günlerde HTTPS protokolündeki yaygınlaşma sayesinde neredeyse tüm Bankalar da Norton ile güvenlik konularında çalışmalar yapıp sistem güvenliği konularında destek istemekte. Norton, tüm bu antivirüs özelliklerinin yanı sıra çocuğunuzun güvenliğini de sağlayabileceğiniz bir uygulama. Norton Family uygulaması sayesinde çocuğunuzun sosyal medya sitelerindeki etkinliğini dahi kısıtlayabiliyorsunuz. Google Play Store’da uygulamaya yapılan yorumlarda küçük yaştaki çocukların “Bu uygulama nasıl silinir?”, “İğrenç, annem her şeyimi kontrol ediyor; nasıl sileceğim?” gibi yorumlarıyla uygulamaya verdiği tek yıldızlı değerlendirmeleri görebilirsiniz.

Ancak objektif bir yorum yapmak gerekirse; Norton Family uygulaması çocuğunuza oluşturacağınız güvenlik çemberini biraz gevşek bırakmaktan yana. Yani uygulama ile çok katı güvenlik önlemleri alamayabilirsiniz ve çocuğunuzun erişmemesi gereken bazı alanlarda etkin olduğunu görebilirsiniz.

 • Test edilmiş sürüm: 4.1.1.125
 • Dosya boyutu: 8.75 MB
 • Uyumluluk: Android 4.0.3 sürümünden sonraki tüm sürümler ile.
 • Fiyat: 30 günlük deneme süresinden sonra aylık ücretlendirme.
 • Google Play

Kid’s Shell

Kid’s Shell uygulaması da tıpkı Kid’s Place uygulaması gibi çalışır ve çocuğunuza kendi güvenli alanını oluşturmanıza yardımcı olur. Çocuğunuz Android işletim sistemine sahip telefon veya tabletini kullanmak istediğinde uygulamayı açmanız ve kişisel tercihleriniz ile oluşturduğunuz profillerden birisini seçmeniz gerekir. İlgili seçimi yaptıktan sonra Kid’s Shell uygulaması kapatılamaz veya Ana Menü’ye dönülmesine izin verilmez.

Tufaf bir özellik olsa da Kid’s Shell uygulamasından çıkılmak istenirse ortalama zorlukta bir matematik probleminin çözülmesi gerekir ve eğer çocuğunuzun matematiği bu soruyu çözebilecek kadar iyiyse uygulamayı kapatabilme kabiliyetine de sahip olacaktır.

 • Test edilmiş sürüm: 2.1.8
 • Dosya boyutu: 7.22 MB
 • Uyumluluk: Android 2.3’den sonraki tüm sürümler ile
 • Fiyat: Uygulama içi satın alma işlemleriyle birlikte kullanılabilir ancak uygulama ücretsizdir.
 • Google Play

Yorum yap