Android için Geliştirilmiş En İyi RPG Oyunları

RPG yani rol yapmam oyunları diğer oyun türlerinden oldukça farklı bir akışa sahiptir. Kullanıcıyı sürekli olarak bir adrenalin döngüsüne sokmak gibi bir zorunluluğu olmayan RPG oyunlarının, dolayısıyla heyecan vb. duygularla en iyiden en kötüye doğru sıralanması mümkün değildir. Bu noktada en iyi Android RPG oyunlarının sıralaması yapılırken ilgili oyundaki el ve göz koordinasyonuna dikkat edilmelidir. Oyunun içerisinde ücretli materyallerin az olması, hikayenin ilgi çekmesi, oyun geliştiricilerin oyuna gerçekten önem vermiş olması ve çizimlerdeki kalite RPG oyunlarının tercih edilme sebepleridir ve Play Store’daki RPG oyunları arasında bu kriterlere uygun çok fazla bir oyun yoktur. Dolayısıyla biz sizler için en iyi olarak nitelendirilebilecek farklı RPG oyunlarını bir listede topladık.

Bu listedeki oyunların neredeyse tamamı yıllardır PC ve tabletlerde oynanmaktadır ve mobil oyun popülerliği konusundaki trend çizgisi de giderek yükselmektedir. RPG’lerin Google Play Store’a giriş yapmasından sonra tüm ilginin neredeyse bu yöne kaydığını dahi söyleyebiliriz. Android için kullanılabilir nitelikte olan en iyi RPG’lere göz atın;

1. Evoland (4.99 Dolar)

Evoland oyununun diğer efsane RPG oyunlarından bazı alıntılar hatta direkt olarak kopyalar çektiğini söylemek yanlış olmaz ancak bunu sunuş tarzındaki kalite gerçektende iyi ki yapmış dedirtecek cinsten ve kimse tarafından da kötü bir şey olarak nitelendirilmiyor. Zorlacıyı bir hikayesi bulunan Evoland oyununun, karakterleri de inanılmaz derecede eğlenceli. RPG oyunu üretirken bir hikaye oluşturmak gerçekten hiç kolay bir iş değildir ancak Evoland oyununun geliştiricileri hikaye oluşturma konusunda mükemmel bir iş çıkarmış diyebiliriz. Yine bu noktada yani hikayede de farklı RPG oyunlarından alıntılar yapıldığını söylememek olmaz, Evoland oyununun hikayesi de yine klasikleşen farklı oyunlardan parçaların birleştirilmesiyle oluşturulmuş.

2. Lone wolf

Lone Wolf oyunu fantezi yazılarıyla tanınan Joe Dever’ın dünyasını mobil telefonlara taşıyan eşsiz bir oyundur. Eşit miktarda edebiyat ve grafik bulunan bu oyunda oyuncular en başta seçtikleri karakterin özelliklerini temel alan bir hikayeleştirmeyle yola çıkarlar ve çeşitli düşmanlara karşı sıra dışı ve heyecanlı dövüşler yaparlar. Savaş mekaniği konusunda harika iş çıkaran Lone Wolf, akıl ve beceri oyunu olarak en iyi RPG’ler arasında yer almaktadır.

3. Star Wars: Knights of the old Republic

Star Wars evrenine telefonunuzdan bir kapı açan Star Wars: Knights of the old Republic oyununda farklı karakterlerle oynamanıza izin verilir ve birincil amaç tahmin edebileceğiniz gibi uygarlığı korumak için mücadele edersiniz. Alternatif olarak bir Jedi hayranı değilseniz galaktik ordudan bir karakter de seçebilirsiniz ve bu sefer de işgalci modunda oyunu oynayabilirsiniz. Oyun gerçekten de herkese hitap edecek şekilde kurgulanmış ve yüksek standartlara sahip. Her karaktere ayrı hikaye oluşturma konusunda da ustaca iş çıkarmış olan Star Wars: Knights of the old Republic oyununda karakterinizin yapamayacağı işler için diğer kişiler hazır bulunuyor ve gerçekten de bir ekip mantığıyla haraket etmenizi zorunlu kılacak bazı senaryoların içerisinde kendinizi bulabiliyorsunuz.

Star Wars: Knights of the old Republic gerçekten de klasik bir oyun ve yeni piyasa çıkan oyunlaradn değildir. Android işletim sisteminde de uzun zamandır yayında olan bu oyun geliştiricilerinin klasik sürüme dönme kararı aldıktan sonra bazı güncellemeler yapmasından hemen sonra tekrardan trend haline geldi ve gerçek Star Wars dünyasının hayranlarını hemen çevresine topladı. Oyunu bir defa denemenizi şiddetle tavsiye ederiz 9.99 dolarlık ücreti bulunuyor ancak 1 gün oynayıp beğenmezseniz paranızı geri alabilirsiniz.

4. Battleheart Legacy

RPG oyunlarında bir analoğun ekranın sağ köşesinde yada üzerinde, solunda vb. olması gerektiği düşünülür ancak Battleheart Legacy oyunu bunun böyle olmayabileceğini ispatlamış Google Play’deki en orjinal geliştirmelerden birisidir. Aktif olarak geliştirilen sisteminde Diablo görünümüne sahip bu oyun mobil işletim sistemleri için geliştirilmiş en yüksek standarda sahip oyunlardan birisi olarak RPG kategorisinin de dışına taşıyor. Oyunu ilk indirdiğinizde ne yapacağınızı anlamayabilirsiniz zira haraket etmeniz için size bazı butonlar verilmez.

Battleheart Legacy oyunu alışılmadık özelliklerinin yanında yüksek beceri gerektiren bir oyundur. Karakteriniz karşısındaki her türlü düşmana karşı hızla adapte olmalıdır yoksa gerçekten oyuna en baştan başlamak zorunda kalabilirsiniz. Battleheart Legacy oyunundaki her karakter, her obje ve arka plan üzerinde aylarca çalışıldığı ilk bakışta belli oluyor ancak bu oyuna dair geliştiricileriyle yapılan bir söyleşide uykusuz geçen gecelerin çokluğundan yakınıldığını da hatırlatmakta oyunun ne kadar kaliteli olduğunu anlatmak açısından fayda var.

5. A Silent Wood

RPG’lerin düz ovalarda ya da yüksek tepelerde bizleri maceraya çıkarmasından çok önce metinlerle maceralara çıktığımız günleri mutlaka hatırlarsınız. Bu oyunların bazılarını yalnız oynadık bazılarınızysa çoklu kullanıcı desteği sayesinde arkadaşlarımızla. Hayal gücünüzü ekrandaki metinlere göre şekillendirebilmenize imkan sağlayan A Silent Wood oyunu da yıllar geçse de halen ayakta kalan oyunlardan birisidir. Grafiklerin her şey olmadığını hatırlatan A Silent Wood oyunu sizi bir maceraya çıkarırken her adıma bazı sorular sorarak seçmek istediğiniz yolda ilerlemenizi sağlar ve vereceğiniz kararların ne kadar önemli olduğunu tekrar sorgulatır.

Karakteriniz her şeyden önce mutlaka bir köy inşa etmeli ve gerçeği aradığı bu yolda dünyayı gezmek için araziden çıkardığı materyalleri satarak para biriktirmek zorunda. Eğer daha basit ancak seçeneği bol bir RPG oyunu arıyorsanız A Silent Wood oyunu gerçekten de telefonunuzda olmasını isteyeceğiniz bir RPG oyunudur ve 0.99 dolar ödeme yaparak oyunu anında telefonunuza indirebilirsiniz, unutmayın eğer beğenmezseniz sorgusuz sualsiz anında 1 gün içerisinde iade alabilirsiniz.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Konuyu Puanla!)
Loading...

Yorum yap