Android İle Çalışan BlackBerry Venice Özellikleri

Android İle Çalışan BlackBerry Venice Özellikleri

BlackBerry Venice Android ile çalışacak olan akıllı telefonun özellikleri ve çıkan ilk videosu. BlackBerry Venice ile şu ana kadar tüm bildiklerimiz.

Android kullanıcıları ne kadar dokunmatik ekranı faydalı bulsalar bile fiziksel klavye istiyorlar çünkü bu tarz bir klavye ile yazı yazmak daha kolay. Gelecek yıl belki BlackBerry Android ile çalışan telefonu sunarak kullanıcıları sevindirebilir. 2 tane cihaz şu ana kadar söylenti olarak çıktı ve bu iki cihazında Android ile çalışması bekleniyor. Aslına bakarsanız bu haberlerin söylentiden de öte olduğunu söyleyebiliriz. Şimdi sizlere bu akıllı telefon ile tüm ulaştığımız bilgileri aktaralım


BlackBerry Venice

BlackBerry akıllı telefonu Venice kod adı ile Haziran ayında söylentiler ile gündeme düştü ve Android işletim sistemi ile çalışacağı söylendi. Kasım ayında çıkan özelliklere göre 5.4 inç Quad-HD ekran , 1.8 GHz 64-bit hexa-core Snapdragon 808 işlemci,3 GB RAM , 18 megapiksel arka kamer ve 5 megapiksel öne kamera donanım özelliklerine sahip. Bu özellikler ile birlikte telefonun gerçekten üst düzey bir akıllı telefon olduğunu söyleyebiliriz.

Bu özelliklerin yanı sıra eskiye dönüş yapan BlackBerry akıllı telefonu kaydıraklı klavye bulundurabilir. Buna ek olarak çıkan diğer bir özellik ise Galaxy S6 akıllı telefonunda ki gibi ekranın iki yanınında kıvrımlı olması bekleniyor.  Geçtiğimiz günlerde Baka Mobile tarafından BlackBery Venice videosu yayımlandı. Bu videoda Google servisleri , BlackBerry arayüzü ve telefonun verileri hakkında bilgiler var.

Telefonun en büyük değişen özelliklerinden bir tanesi tabi ki de Android işletim sistemine sahip olması ve bu özellik akıllı telefona büyük bir fayda sağlayacak. Buna ek olarak tabiki telefonun kaydıraklı bir klavyesi bulunuyor ancak klavye şöyle bir özelliğe sahip olacak. Kaydıraklı klavyeyi açmadığınız sürece ekrandaki klavyeyi kullanabileceksiniz. Daha hızlı ve kolay yazmak için ise kaydıraklı klavyeyi kullanabilirsiniz.

Videoda da telefonun özellikleri ve görünümü hakkında bilgiler edinebilirsiniz.

Bu resimler pek kaliteli değil ancak üstteki resimlerde sızan resimler arasındaydı ancak alttaki resim ise kaydıraklı klavyesi olan BlackBerry Venice için net bir resim olmuş. Bunun yanı sıra net olarak Android ile çalıştığını gösteren bir GIF olmuş

BlackBerry_Venice_Keyboard_Sliding_Leak_Animation_01

BlackBerry Venice ile elimize ulaşan bilgiler henüz bu kadar. Çok daha net bilgiler yakında elimize ulaşacaktır ve sizlerle çok yakında bu bilgileri paylaşacağız. BlackBerry biraz düşüşte olan bir telefondu ancak Android işletim sistemine geçiş ile bu gidişatı durduracak gibi görünüyor çünkü akıllı telefonun özellikleri gerçekten üst düzey özellikler. Buna ek olarak da şuan için standartı bozan bir özellik olan kaydıraklı klavye ile geliyor.


Yorum Yap

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.