Android Overclock Nedir ?


Android işletim sistemi, bildiğiniz gibi açık kaynak kodlu Linux tabanlı bir sistemdir. Linux’de çeşitli hız kontrol terimleri bulunmaktadır. Bu terimleri Governor adı toplamak mümkündür. Bu terimlerin en önemlisi Ondemand olanıdır. Ondemad, maksimum ve minimum işlemci hızının sizin tarafınızdan belirlenip, linuxkernelinin ise yük durumuna göre hızını arttırıp, azalmasının hız ayarıdır. Android Overclock nedir hakkında bilgi verelim.

Unutmadan söyleyelim bu ayar için kullanmış olduğunuz kernel çok önemlidir. Ayrıca telefonunuzun root edilmiş olması gerekmektedir. Bu program sayesinden telefon hızları 384-1.114 olarak ayarladık. Telefon hissedilebilir bir şekilde daha hızlı çalışıyor. Ama şarj süresi azalmakta, işte şarj süresini uzatmak isteyen kullanıcılar ise en düşük 128’e kadar düşürebilirler. Telefonunuzun şarjı uzun süre gitmesini istiyorsanız 128-384 MHz hızlarını seçebiliyorlardır.

Governor seçeneğinden istemiş olduğunuz modu seçmeniz gerekmektedir. Programda çalışan ayarları her cihaz açılısında otomatik olarak aktif hale getirmek için Applyonboot tikini seçin. Ayrıca Show nolificationboot kısmını işaretlemeniz gerekmektedir. Programın vermiş olduğu uyarıları ekranınızda görebilirsiniz.

Bu ücretsiz program sayesinden hızlı ve üst seviyede akıllı telefonunuz daha uzun şarj ömrü ile kullanmış olacaksınız. Bu programı telefonun hafızasına kurmanız kolaylık açısından önemlidir.Telefonunuzun hızlanması ve şarj süresinin uzaması daha verimli ve hızlı telefon kullanmanız için cihazınızın overclock yapılası ile yapılmaktadır. Cihazın performansı en yüksek frekansta çalışmaktadır. İşletim sistemi yük durumu kontrol edilmediğinden frekans değişimi olmadığından dolayı tam performans ile çalışmaktadır. Güç tasarrufu sağlanmaktadır. Sistem yüküne göre hız otomatik ayarlanmaktadır. Maksimum performans, minimum pil kullanımı…

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Yorum Yap

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.