Android Oyununu Farklı Cihazlarda Nasıl Oynarım ?


Günümüzde teknolojinin yaygın hale gelmesi ve hayatın vazgeçilmez bir parçası olması nedeni ile elimizin altında pek çok cihaz bulunabiliyor. Telefonların yanı sıra tabletler de olmazsa olmaz eşyalarımız arasında. Elbette Android cihazlarımızın hepsini aktif olarak kullanıyoruz. Bu durum aynı zamanda kullandığımız uygulamaların cihazlarımızın hepsinde aktif olmasına neden oluyor. Sonuç olarak birden fazla Android cihazda kullanılan uygulamaların verilerinde uyumsuzluk olmasına neden oluyor.

Karşılaşılan bu sorunun çözümü noktasında atılacak adımlardan ilki; cihazlardaki yedekleme paylaşımıdır. Ancak bu senkronizasyon adımı uzun ve uğraştırıcı olabilmektedir. Bu sebeple sürekliliği sağlanamamaktadır. Kullanıcılar bu yöntem dışında daha basit bir yol tercih etmektedir. Birden fazla Android cihaz kullanıcılarının imdadına yetişecek yöntem ise Root erişimidir.

Root Erişimi İle Sağlıklı Senkronizasyon Sağlayın

Cihazların arasında uygulama ve uygulamaya ait verilerin paylaşımını yapmak çok basittir. Root erişimi için ise DataSync uygulaması gerekmektedir. İşlem oldukça kolay gerçekleşmektedir. Tek gerekli olan cihazlarımızın aynı ağa bağlı olmasıdır. Gönderim yapılacak uygulamaları aktarım kuyruğuna eklemek gerekmektedir. Sonrasında senkronizasyon butonu yardımı ile uygulamalar hedefe aktarılmış oluyor. Bu aşamalar gerçekleştirilirken dikkatli olmak gerekmektedir. Aksi taktirde veriler kaybedilebilmektedir.

Root uygulamasının ücretli versiyonu da bulunmaktadır. Ücretli versiyonda Automatic Two-way seçeneği kullanıcıların imdadına yetişmektedir. Eğer cihazlarınızla aktif bağlantı kuruyorsanız bu seçenek ile cihazlardaki veriler eşitlenmiş oluyor.

Bir Cevap Yazın