Android Telefon Ve Tabletleri Hızlandıran Uygulamalar

Konuya puan ver!

Dünyanın parasını ödeyip aldığımız tablet ve telefonlar bir süre sonra başlangıç performanslarından tamamen uzaklaşmakta ve ağır aksak çalışan telefonlar ve tabletler haline dönüşmektedirler. Bir uygulamayı tıkladığınızda o uygulamanın daha önce saniyeler içerisinde açılması artık dakikalar sürebiliyor. Bu da doğal olarak kullanıcı memnuniyetsizliği hissini ortaya çıkarıyor.

Oysa akıllı telefon ya da tabletlerimizin yavaşlamış olması artık kaderimiz olmaktan çıkıyor. Android telefon ve tabletleri hızlandıran uygulamalar konusunda işinize yarayacak birkaç uygulama bulduk. Bu uygulamaların geneli ücretsiz olup Google Play Store uygulamasında güvenle indirebilirsiniz.

Clean Master

clean master

Bu uygulama öncelikli olarak Ram belleğini silmekte ve eskiden kalmış telefonunuzda birikmiş verileri silebilmektedir. Bunun yanı sıra uzun süre kullanmadığınız programları da belirli aralıklarla kaldırmanızı size hatırlatarak ciddi bir hızlandırma asistanı olarak rakiplerinden bir adım öndedir. Bu program sayesinde telefonunuzda ya da tabletinizde %60 oranında bir hızlanma yaşıyor olmanız mümkündür. Uygulamayı buradaki linkten indirebilirsiniz.

App Cache Cleaner

App Cache Cleaner

Daha çok ön bellek temizleme konusunda uzmanlaşmış bu programın biraz amatör olarak adlandırılan bir uygulama arayüzü bulunmaktadır. Bu acemi görünüş çoğu kullanıcıda memnuniyetsizlik oluştursa da cihazını hızlandırmak konusunda başvurabileceğiniz ücretsiz uygulamalardan biridir.

Greenify

Greenify

Deneyenlerin %90’ının önerdiği bu uygulama telefonun belleğini temizlemenin yanı sıra uzun süre kullanılmayan uygulamaları da kapatmaktadır. Android telefon ve tabletleri hızlandıran uygulamalar arasında özellikle yüksek başarısı sayesinde öne çıkan bu uygulamanın ara yüzü de oldukça profesyonelce tasarlanmıştır.

Cleaner

Cleaner

Android 2.3 ve üzeri sürümlerde etkin olan bu hızlandırma uygulaması kullananların çoğu tarafından önerilse de Clean Master uygulamasına benzer özellikleri nedeniyle biraz geri planda kalmıştır. Özelleştirilebilen bu uygulama ile günün belirli saatlerinde otomatik olarak cihazınızın hızlandırılmasını kolaylıkla sağlamanız mümkün görünüyor.

Yorum yap