Android Telefonda İnternet Paylaşımı Açma

Android cihazları olan kullanıcılar internet paylaşımını nasıl açabilir?


Yaşamış olduğumuz teknoloji çağında hemen herkesin akıllı telefonu mevcut durumdadır. Üstelik sadece akıllı telefon değil birde herkes kendi operatör firmasından internet paketleri satın almaya başladı. Çünkü bilindiği gibi akıllı telefonu aslında akıllı yapan şey internettir. İnternet olmayınca bu cihazların hiçbir önemi yok. Peki interneti olmayan kişilere nasıl internet paylaşımı açabiliriz? İnternet paylaşımını wifi bağlanma gibi düşünülebilir. Bulunduğunuz ortamda ki wifi’ye nasıl bağlanıyorsanız internet paylaşımı açtığınızda da diğer kullanıcıların tamamı sizin açmış olduğunuz paylaşıma belirlemiş olduğumuz şifre üzerinden giriş yapabilir. Bu yazımnızda sizlere android cihazlarda internet paylaşımının nasıl açılacağını anlatacağız.

Adım Adım İnternet Paylaşımı

Eğer Android İşletim Sistemine sahip bir telefon modeliniz varsa makale de belirtilen adımları takip ederek rahatlıkla çevrenizde ki insanlara internet paylaşımı açabilirsiniz.

İlk önce cihazınızın ekranını açın ve ayarlar bölümüne giriş yapın. Daha sonra ayarlarda bulunan diğer yazısına tıklayın ve bu sayfada da bulunan Tethering ve taşınabilir hotspot bağlantısına tıklayın.

Bağlantıyı açtıktan sonra karşınıza Kablosuz hotspot kurulumu yap seçeneği gelecek. (Daha önce kurulum yapmamış olanlar kurulum yapması gerekiyor.)

Karşımıza çıkan pencere de wifi adınızı belirleyin. Daha sonra ekranda görünen güvenlik seçeneklerinden size uygun olanını belirleyin. Bu adımlardan sonra sizden bir wifi şifresi istenir. İstediğiniz bir şifreyi alana girin. Bu adımdan sonra işleminizi kayıt edin ve Taşınabilir kablosuz hotspot bağlantısını aktif edin. Bu adımlar sayesinde internet paylaşımı açabilirsiniz.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Yorum Yap

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.