Android’den Hayatımızı Kolaylaştıracak Üç Yeni Uygulama Daha

Konuya puan ver!

Akıllı telefonlar hayatımıza girdikten sonra artık telefonlarımızı bir çok amaç için kullanır hale geldik. Kullanılan sürümlerin sahip oldukları uygulamalar sayesinde elimizdeki cihaz artık sadece bir telefon değil. Bambaşka özellikleri kullanabildiğimiz, hayatımızı kolaylaştıran bir yardımcı teknolojik aygıt demek yanlış bir tanımlama olmaz.

Android sürümü, rakibi olan IOS sürümüne nazaran daha fazla uygulama kullanıyor ve her geçen zaman içinde yenilerini de bünyesine katarak bu uygulamaları biz kullanıcıların hizmetine sunuyor. İşte bu uygulamalara yeni üç tane daha eklendi. Objeleri tanıma, tarayıcı özelliği ve su terazisi özellikleri akıllı telefonlarımızı farklı üç amaç için daha kullanmamızı sağlayacak. Neredeyse her geçen gün çıkan bu yeni uygulamalar, sahip olduğumuz Android sürümünü kullanan  akıllı telefonlar sayesinde  bizlerin hayatına giriyor. Yaptığımız güncellemeler yardımı ile elimizdeki Android cihazımız bir çok yeni özelliğe sahip oluyor. Ama kaçımız bu özelliklerden haberdarız ve kaçımız bu özellikleri kullanıyoruz?  Bu uygulamaların bir çoğundan habersiz olduğumuz bir gerçek.

Oysa bu uygulamaların bir çoğu, gerçekten günlük yaşam içinde bazı işlerimizi kolayca halletmemizi sağlıyor. Yakın zamanda hayatımıza giren bu üç yeni uygulamayı tanımak isteyenlere açıklayıcı bilgileri aşağıda sunduk.

Objeleri Tanıma                                                                           

Adını hatırlamadığınız bir objeyi gördüğünüz zaman, ya da bir amblem gördünüz ama kime ait olduğunu hatırlayamadığınız an, gördüğünüz o objenin, afişin,ürünün resmini çekip taratın. Bu uygulama sizin için o objeyi tanımlayacaktır. Google Goggles adını taşıyan bu uygulama size bu konuda yardımcı olacaktır. Bu uygulama daha da geliştirilmekte ve yakın zaman içinde çok daha fazla objeyi tanımlayabilecektir. Bir elbise gördünüz ya da  bir ayakkabı gördüğünüz de Cihazınıza taratıp o giyim ürününün hangi markaya ait olduğunu öğrenebileceksiniz. Ücretsiz bu uygulamayı Android kullanıcıları akıllı telefonlarına indirebilirler.

Telefonunuzu Tarayıcı Olarak Kullanabilme              

Turbo Scan, Card Scan ve Cam Scanner uygulamaları sayesinde artık elinizdeki Android telefon aynı zamanada bir tarayıcı olabiliyor. Bu üç uygulamadan Cam Scanner’i ücretsiz olarak telefonunuza indirebilir ve küçük çaplı işlerinizi pekala halledebilirsiniz. Diğer üç uygulama ücretli ama daha büyük çaplı işlerinizi halletmenize yardımcı olacaktır. Cam Scanner sayesinde tarattığınız dosyalarınızın boyutlarını dilediğiniz gibi ayarlayabilmeniz mümkün. PDF formatına dönüştürdüğünüz dosyalarınızı aynı program üzerinden paylaşabiliyorsunuz.

Su Terazisi                                                                                   

Denge hesaplamalarında kullanılan bir alet olan su terazisini artık telefonunuz yardımıyla kullanabileceksiniz. Su terazisini her zaman yanımızda bulundurmak gibi bir şansımız yok. Ama günün her anı yanımızda olan akıllı telefonlarımız sayesinde ihtiyaç duyulduğu zaman su terazisi uygulaması sayesinde ihtiyacınız olan denge hesaplamasını yapabiliyorsunuz. Bu konuda 4-5 uygulama var ama bunların içinde ücretsiz olan Bubble Level tavsiye edilen uygulamadır.

Elbette Android kullanıcıları daha bir çok uygulamayı telefonlarını sürekli güncelleyerek öğrenebilirler. Hayatlarını kolaylaştıracak bu uygulamaları telefonlarına indirerek, ihtiyaç duyduklarında bu uygulamaların yardımıyla işlerini halledebilirler. Önümüzdeki günlerde daha bir çok uygulama ile karşılaşacağımız kesin gibi görünüyor. Android bu konuda hep bir adım önde gidiyor.

Yorum yap