Android’in En İyi Sohbet Uygulamaları (WhatsApp Hariç)

Konuya puan ver!

Merhaba arkadaşlar sizlere bugün WhatsApp hariç Android sohbet uygulamaları konusundan bahsedeceğiz. Android, gittikçe büyüyen ve iOS ile birlikte kullanılan en popüler işletim sistemlerinden bir tanesi. Karşısına, Windows, Tızen gibi geçtiğimiz senelerde ivme yakalayan işletim sistemleri geçmeye çalışsa da, maalesef karşı koyamadı ve Android’i tahtından indiremedi. Tahtı, iOS ile birlikte paylaşan ve dönem dönem aralarında savaşlar bulunan bu iki işletim sisteminde pek çok uygulamanın ortak olduğunu da belirtmemiz gerek. Bugün, sizlerle Android’in en iyi sohbet etme uygulamalarından bahsedecek ve yeni arkadaşlıklar kurmanız amacı ile sizlere birkaç uygulama sunacağız. Bu uygulamaları kullanarak hem arkadaşlarınızla sohbet edebilir hem de yeni arkadaşlar edinmeye çalışabilirsiniz.

Viber

viber

Viber, skype kadar popüler olmasa da, Android üzerinde özellikle ilk çıktığı yıllarda grafiği gittikçe yükselen bir uygulama olarak kullanıcılarını kazanmayı başarmış ve bunu kalıcı hale getirmek için epey uğraşmıştı. Sonrasında Line gibi sohbet uygulamaları çıksa da, Viber’ın sağlıklı ve stabil uygulama mekanizması, Line gibi uygulamaların rahatlıkla önüne geçti. Görüntülü konuşma ve direkt text sohbet seçeneği sunan Viber, sizleri yeni arkadaşlarla tanıştırmayı da ihmal etmiyor. Bunun için edineceğiniz arkadaşın Viber ID’ini bilmeniz yeterli.

Uygulamayı buradaki linkten indirebilirsiniz.

Telegram

telegram

Whatsapp’tan çok daha farklı olmayan, tasarım ve yapısı hemen hemen aynı olan ancak kullanıcı adı ile de birilerini ekleyebildiğiniz Telegram üzerinde, direkt olarak kullanıcılarınızı telegram id’si üzerinden yahut rehberinizden ekleyip görüşme sağlayabiliyorsunuz. Telegram, iddia ettiği kadar güvenli mi bilinmiyor ancak dünyanın en güvenlikli sohbet ve mesajlaşma uygulaması olarak bilindiği doğru. Pek çok yetkili tarafından da bu durumunun onaylandığı uygulamada, sohbetleriniz uçtan uca şifreleme ile, kimsenin okuyamayacağı yahut takip edemeyeceği şekilde saklanıyor. Bu yönü ile, gizli saklı konuşmalar için biçilmiş kaftan bir uygulama olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

Uygulamayı buradaki linkten indirebilirsiniz.

WeChat

 

wechat

Zamanında büyük paralar ödenerek, büyük yatırımların yapıldığı ve reklamlarının da sıkça döndürüldüğü WeChat, günden güne gelişmeye devam eden nadir uygulamalardan. Artık, eskisi kadar reklamını göremesek de WeChat’ın oldukça güncel olduğunu ve geliştirilmeye devam ettiğini söylememiz mümkün. Pek çok yatırımcının ortak paydada bulunduğu WeChat uygulamasında eğlenceli sohbetler kurabilmeniz mümkün.

Uygulamayı buradaki linkten indirebilirsiniz.

Yorum yap