Apple TV Ekran Koruyucusu MAC’ta Kullanılabiliyor


Gelişen teknoloji ile birlikte Apple tarafından üretilen ve geçtiğimiz zamanlarda ülkemizde de satışa sunulan Apple TV, birçok kişinin ilgisini çeken ve günlük hayatlarında sürekli olarak kullandığı cihazlardan bir tanesidir. Apple TV’nin kullanıcıları için sunduğu birçok özelliği bulunuyor. Bu özelliklerden bir tanesi de 4.Nesil Apple TV ürününün yüksek çözünürlüklü ekran koruyucularıdır. Oldukça dikkat çeken bu özellik küçük bir program yardımı ile birlikte Mac bilgisayarlara da rahatlıkla yüklenebiliyor. Peki, nasıl oluyor da 4.Nesil Apple TV ekran koruyucusu MAC’te olabiliyor ve kullanılabiliyor.

Yukarıda bahsettiğimiz için Apple TV üzerindeki yüksek çözünürlüklü ekran koruyucularını MAC’lerde kullanabilmek için küçük bir uygulamadan destek alınması gerekiyor. Bu işlemi gerçekleştirebilmek için kullanılması gereken uygulama Aerial uygulamasıdır. John Coates tarafından geliştirilen ve hazırlanan Aerial uygulaması sayesinde 4.Nesil Apple TV üzerindeki tüm ekran koruyucular sorunsuz bir şekilde MAC’lerde kullanılabiliyor.

Uygulamayı çalıştırmak için öncelikli olarak MAC’lere Aerial uygulamasının indirilmesi gerekiyor. Zip şeklinde olan dosyayı indirdikten sonra yapılması gereken diğer işlem ise Aerial.saver kısmına çift tıklamak ve uygulamayı çalıştırmaktır. Bu işlemlerden sonra sistem tercihleri sekmesi altındaki masaüstü ve ekran koruyucuları alanından ekran koruyucu alanına giriş yapmak ve buradan istenilen ekran koruyucuyu seçmek gerekiyor. Böylece Apple TV üzerindeki birbirinden farklı alanlarda çekilen ve oldukça kaliteli olan ekran koruyucularını Mac’inizde sorunsuz bir şekilde oynatabilirsiniz.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Yorum Yap

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.