Asphalt 8 Airborne Android Oyunu

Konuya puan ver!

Araba yarışı denince akla gelen ilk mobil oyunlardan birisi de Asphalt olmuştur. Şuanda en son serisi olan Asphalt 8 Airborne incelemesi yapacağız. Böylece oyunun geçmişten günümüze kadar edindiği tecrübeleri ne kadar başarılı bir şekilde bizlere aktardığını gözlemleyeceğiz.

Gameloft tarafından üretilen oyun, gün geçtikçe daha fazla indirme ve oynanma sayısıyla gözleri doldurmaya devam ediyor. Oyun başlangıcında kariyeriniz için iyi bir harita çıkartmanız gerekiyor. Aksi hâle gereksiz harcamalarınızdan dolayı bölüm atladıkça işiniz zorlaşıyor. Çünkü rakipleriniz her zaman sizden bir adım daha önde ve daha iyi özellikli otomobillere sahip oluyor. Böylece klasikleşmiş ve tadı kaçmış araba yarışı oyunlarından uzak kalınması sağlanıyor.

Oyunda Asphalt serisindeki drift aşkı devam ediyor. Dönüşlerde frene basarak güzel drift yapmanız mümkün kılınmış. Drift puanı XP mantığıyla katlanarak ölçülmekte. Yapılan drift puanları toplamına göre yarış sonunda aldığınız ödül para değişiklik gösteriyor.

Asphalt 8 Airborne tamamen drift mantığı üzerine kurulu olduğu için kontrol aksamını kendinizi en rahat hissettiğiniz biçimde yapmalısınız. Dokunmatik ya da algı senkronizesi gibi kontrol seçeneklerinden birini ayarlamalısınız.

Oyunda mükemmel özelliklerden bir diğeri ise diskalifiye etme olarak biliniyor. Çarparak, çarptırarak. Hiç fark etmez. Savaşta her yol mubahtır sözü aklımıza geliyor. Rakiplerinizi kara yolunda, havada uçarken bir şekilde diskalifiye etmelisiniz. Böylece inanılma ekstra paralar kazanabilirsiniz.

Havada kaldığınız sürelerde akrobasi hareketleri yapın. NOS adı verdiğimiz ani hızlanma sistemini kullanın. Zaten havada kaldığınız vakit arttıkça aldığınız para da aynı oranda arttığı için, yarış sonunda tekrardan NOS tankınızı doldurabileceksiniz. Böylece hem rakiplerinizin önüne geçecek hem de kazandığınız paralarla yeni araçlar satın alabilme imkânına sahip olacaksınız.

Kestirmeleri kullanmayı unutmayın. Zamana karşı ve tur yarışlarında kestirme yolları kullanmanız vakit tasarrufu sağlar.

Asphalt 8 Airbone Yükle

Android oyununu indirmek istiyorsanız buradaki link sayesinde oyunu yükleyebilirsiniz.

Yorum yap