Asus ZenFone Zoom S Yazılım Güncelleme (Android 7.1 Nougat)

Konuya puan ver!

Güncelleme, yazılımınızın son sürüm olması için yaptığınız işlemdir. İşlemin yapılması için paket halinde güncelleme sunulur. Android 7.1 Nougat güncellemesi, Gooogle’un işletim sistemine eklemiş olduğu pek çok özelliğin cihazlara ulaşmasını sağlıyor. Asus, güncellemeyi cihazlara bölgeler halinde sunarak güncellemeleri ulaştırıyor.

Asus ZenFone Zoom S Güncelleme Nasıl Yapılır?

Asus Zenfone Zoom S cihazı kullanan kişiler, gönderilen güncellemenin nasıl yapılacağına dair bilgi alabilir. Güncelleme işlemleri hemen hemen her cihaz için aynı şekilde yapılmaktadır. Telefonunuzu güncellemeniz için işlem basamaklarını takip etmeniz yeterli olur.

Güncelleme işlemi ile birlikte telefonda varsa sorunlar çözülür. Şarj problemi, klavyede yaşanan sorunlar gibi sistemsel sorunlar da güncelleme ile birlikte düzelir. Öngörülen problemlerin güncelleme paketi ile çözümlenmesi hedeflenir.

-İşlem Basamakları

Cihazın ayarlar uygulamasından güncellemenin hangi sürüm olduğunu kontrol edebilirsiniz. Eğer güncelleme bildirimini ertelediyseniz, o an güncellemeyi yapmanız için komut vermeniz gerekecek.

  • İndirme: Vereceğiniz ilk komut indir olacak. Gönderilen paketin cihazınıza inmesi için indir butonuna tıklayın. İnternet bağlantısı, yeterli pil gücü ve bellek varsa indirme işleminiz tamamlanır.
  • Kurulum: İndirdiğiniz paketi telefona kurun. Kurulum için indirmenin ardından ekranda kur butonunun olduğu göreceksiniz. Tıkladığınızda güncellemenin kurulumu başlar. Ekranda zaman çubuğu görülür. Dolduğunda, telefon kendiliğinden açılır ve güncellemenin değiştirmiş olduğu özellikler incelenebilir.

Otomatik Güncelleme Özelliği Nedir?

Güncelleme işleminin otomatik olarak yapılmasını sağlayın. Bu sayede telefonunuza gelen paketleri takip etmek zorunda kalmayacak, belirlediğiniz özellikler dahilinde güncellemenin yapılmasını sağlayacaksınız. Ayarlar uygulamasından otomatik olarak güncelleme yapılmasını isteyip istemediğinizin seçimini yapabilirsiniz. Güncellemenin sadece wi-fi bağlantısı olduğunda yapılması sizin için çok daha avantajlı olur. Ayrıca gün içinde hangi saatler arasında indirme ve kurulumun yapılmasını istediğinize dair de bir belirleme yapabilirsiniz.

Yorum yap