Aydın Doğan Vakfı, 7. Genç Liderler Yaz Kampı Datça’da Yapılacak

Genç kızlara her daim destek olmak amacıyla faaliyetlerine devam eden  Aydın Doğan Vakfı, 7.

  • 14 Ağustos 2021
  • Aydın Doğan Vakfı, 7. Genç Liderler Yaz Kampı Datça’da Yapılacak için yorumlar kapalı
  • 514 kez görüntülendi.
Aydın Doğan Vakfı, 7. Genç Liderler Yaz Kampı Datça’da Yapılacak

Genç kızlara her daim destek olmak amacıyla faaliyetlerine devam eden  Aydın Doğan Vakfı, 7. Genç Liderler Yaz Kampını 15-21 Ağustos tarihleri arasında Datça’da gerçekleştirecek. 

 

Kampta başarılı genç kızlar; liderlik, proje geliştirme, kişisel gelişim eğitimleri, sanatsal ve sportif faaliyetleri içeren atölyelerle keyifli vakit geçirirken kendilerini geliştirme fırsatı bulacaklar.

 

Kız çocuklarının eğitimi odağında önemli çalışmalar yürüten Aydın Doğan Vakfı, Türkiye’nin pek çok ilinden kız öğrencinin kişisel gelişimlerine destek olacak etkinliklere imza atmaya devam ediyor. Vakfın bu amaçla hayata geçirdiği çalışmalardan biri olan “Genç Liderler Yaz Kampı”nın 7.’si, sosyal mesafe kurallarına uygun olarak 15-21 Ağustos tarihleri arasında, Datça’da, Uluslararası Knidos Kültür Sanat Akademisi’nde düzenlenecek. 

 

Başarılı kızlar, bir hafta süresince güne yoga ile başlayacakları, sanatsal ve sportif faaliyetlere katılma fırsatı bulacaklar. Kampta ayrıca, öğrencilerin güçlü ve eksik oldukları yanlarını keşfederek sorunlarla başa çıkabilme yöntemleri üzerine konuştukları ‘Liderlik’; takım çalışması, eğitim ve Türkiye’de toplumsal cinsiyet eşitliği konularının ele alındığı ‘Proje Geliştirme’ ve gençlerin ihtiyaç duyduğu alanlar göz önüne alınarak hazırlanan ‘Kişisel Gelişim’ atölyeleri düzenlenecek. Ayrıca UN Women Proje Koordinatörü Duygu Arığ, BM Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları hakkında bilgilendirme yaparak, genç kadınların kararlara katılımı konusunda bir seminer gerçekleştirecek. 

 

Kampa katılan genç kızlar, alanında uzman kişilerden CV hazırlama, mülakat ve sunum teknikleri, etkili iletişim seminerlerinin yanı sıra sanatla iç içe bir ortamda el sanatları atölyelerine de katılma şansı elde ediyorlar.

 

Yaz kampına katılan üniversite öğrencileri kamp süresince sosyal sorumluluk projeleri de geliştirerek, Aydın Doğan Vakfı’nın desteğiyle bu projeleri hayata geçirmek için çalışmalar yürütecekler.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı