Bakan Kirişçi, Kocaeli’de Sokak Hayvanları Kasabasını ziyaret etti

Tarım ve Orman Bakanı Prof.

  • 28 Ekim 2022
  • Bakan Kirişçi, Kocaeli’de Sokak Hayvanları Kasabasını ziyaret etti için yorumlar kapalı
  • 244 kez görüntülendi.
Bakan Kirişçi, Kocaeli’de Sokak Hayvanları Kasabasını ziyaret etti

Tarım ve Orman Bakanı Prof. Dr. Vahit Kirişçi, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ne ait Patilik Mutlu Sokak Hayvanları Kasabasını ziyaret etti

 

Bir dizi temaslarda bulunmak için Kocaeli’ne gelen Tarım ve Orman Bakanı Prof. Dr. Vahit Kirişçi, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin örnek projelerinden birisi olan Patilik Mutlu Sokak Hayvanları Kasabasını (Sokak Hayvanları Geçici Bakım Evi) ziyaret etti. Kocaeli Valisi Seddar Yavuz, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Yaşar Çakmak ve Genel Sekreter Yardımcısı Dr. Hasan Aydınlık’ın da eşlik ettiği ziyarette Bakan Kirişçi’ye, Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Ebubekir Ardıç tarafından Sokak Hayvanları Kasabası hakkında detaylı bilgi verildi.

 

TESİS GEZDİRİLDİ, DETAYLI BİLGİ VERİLDİ

Ziyarette Bakan Kirişçi’ye Sokak Hayvanları Kasabası detaylı olarak gezdirildi. Bakan Kirişçi, Pre ve Post Operatif Bakım Üniteleri, Ameliyathane, Yaralı ve Uyuz, Röntgen Bölümü, Sakat ve Felçli hayvanlara protez parçalarının yapıldığı Patilik Hayat Atölyesi bölümlerini gezerek, sokak hayvanlarının tedavi süreci hakkında bilgi aldı. Ziyaretin sonunda Bakan Kirişçi’ye, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin sokak hayvanlarına yönelik hizmetlerini anlatan bir sunum yapıldı.

 

2022’DE 8 BİN 822 SOKAK HAYVANI TEDAVİ EDİLDİ

Patilik Mutlu Sokak Hayvanları Kasabası, Kandıra Yolu üzerinde toplamda 173 dönüm alanda sokak hayvanlarına hizmet veriyor. Sokak Hayvanları Kasabası’nda şuan 515 köpek ve 22 kedinin tedavisi yapılıyor. Hayvan Kasabası’nda 2022 yılı içerisinde şuana kadar 8 bin 822 sokak hayvanının tedavisi yapılırken, 11 bin 800 sokak hayvanı da kısırlaştırıldı.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı