Baketbolun Şampiyonlar Liginde Organ Bağışı Mesajı

Basketbol Şampiyonlar Ligi’nde E Grubu’nda mücadele eden temsilcimiz Darüşşafaka’nın, MHP Riesen Ludwigsburg’u konuk ettiği maçta “3-9 Kasım Organ Bağışı Haftası” kapsamında organ bağışına dikkat çekildi.

  • 08 Kasım 2022
  • Baketbolun Şampiyonlar Liginde Organ Bağışı Mesajı için yorumlar kapalı
  • 185 kez görüntülendi.
Baketbolun Şampiyonlar Liginde Organ Bağışı Mesajı

Basketbol Şampiyonlar Ligi’nde E Grubu’nda mücadele eden temsilcimiz Darüşşafaka’nın, MHP Riesen Ludwigsburg’u konuk ettiği maçta “3-9 Kasım Organ Bağışı Haftası” kapsamında organ bağışına dikkat çekildi. Karaciğer nakliyle hayata tutunan Derin Ebrar Turgut, Ecrin Kain, Elif Azra Ermiş, Yaren Çetin ve Zeynep Berra Çay, Memorial Bahçelievler Hastanesi Organ Nakli Merkezi Başkanı Prof. Dr. K. Yalçın Polat basketbolcularla bir araya geldi.

 

Organ bağışı konusundaki sosyal sorumluluk projelerine destek veren, aynı zamanda Darüşşafaka Basketbol’un Resmi Sağlık Sponsoru olan Memorial Sağlık Grubu, basketbol maçı ile organ bağışı konusunda önemli bir organizasyona imza attı. Darüşşafaka Basketbol oyuncuları maç öncesi sahaya “ORGAN BAĞIŞLA HAYAT VER!” yazılı pankart ile çıktı. Maçın başlamasının ardından Prof. Dr. K.Yalçın Polat ve ekibi tarafından gerçekleştirilen karaciğer nakilleri ile hayata tutunan Derin Ebrar Turgut, Ecrin Kain, Elif Azra Ermiş, Yaren Çetin ve Zeynep Berra Çay ilk molada seyirciler tarafından alkışlandı, organ bekleyen binlerce hastaya da umut oldu.

 

"Gelin siz de organ bağışlayın, hayat kurtarın"

Prof. Dr. K. Yalçın Polat, yıllardır ülkemizde organ bağışı konusunda farkındalığın artması için önemli çalışmalar yaptıklarını ve bu organizasyonun da büyük ses getireceğini düşündüğünü belirterek, “Memorial Sağlık Grubu ülkemizde organ bağışının artması yönünde son derece faydalı çalışmalar yapmış bir kurum. Bu kez de Basketbol Şampiyonlar Ligi’nde organ bağışına dikkat çekiyoruz. Çünkü ülkemizde her yıl binlerce insan organ nakli olamadığı için hayatını kaybediyor. Bu güzel çocuklarımız karaciğer nakli ile hayata tutundular. Şimdi ise hepsi aileleriyle birlikte sağlıkla aramızda. Bu bize gurur veriyor. Bu çocuklarımız sağlıkla yaşasın, büyüsün ve topluma örnek birer birey olsun. Gelin siz de organlarınızı bağışlayın, hayat kurtarın demek için buradayız” dedi.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı