Başarılarını dünyaya tanıtmak isteyen Birleşik Krallık mezunları için Study UK Mezun Ödülleri’ne yeni kategorilerle başvurular başladı

Study UK Mezun Ödülleri'ne ‘Bilim ve Sürdürülebilirlik’, ‘Sanat ve Kültür’, ‘Sosyal Eylem’ ve ‘İş ve Girişimcilik’ kategorilerinde başvurular, 29 Ekim tarihine kadar British Council Türkiye web sitesinden gerçekleştirilebiliyor.

  • 01 Eylül 2021
  • Başarılarını dünyaya tanıtmak isteyen Birleşik Krallık mezunları için Study UK Mezun Ödülleri’ne yeni kategorilerle başvurular başladı için yorumlar kapalı
  • 518 kez görüntülendi.
Başarılarını dünyaya tanıtmak isteyen Birleşik Krallık mezunları için Study UK Mezun Ödülleri’ne yeni kategorilerle başvurular başladı

Study UK Mezun Ödülleri'ne ‘Bilim ve Sürdürülebilirlik’, ‘Sanat ve Kültür’, ‘Sosyal Eylem’ ve ‘İş ve Girişimcilik’ kategorilerinde başvurular, 29 Ekim tarihine kadar British Council Türkiye web sitesinden gerçekleştirilebiliyor. Kazananlar, 1500 Sterlin’lik ödülün de sahibi oluyor.

 

 

British Council, Birleşik Krallık’ta yükseköğrenim görmüş mezunların seçtikleri alandaki fark yaratan başarılarını, Study UK Mezun Ödülleri ile kutluyor. Geçen senelerden farklı olarak ‘Bilim ve Sürdürülebilirlik’, ‘Sanat ve Kültür’, ‘Sosyal Eylem’ ve ‘İş ve Girişimcilik’ kategorilerini içeren yarışmaya başvurular, 29 Ekim tarihine kadar British Council Türkiye web sitesinden gerçekleştirilebiliyor. Kazananlar, profesyonel gelişimleri için kullanabilecekleri 1500 Sterlin’lik ödülün de sahibi oluyor.

 

Birleşik Krallık'ta dünya standartlarında öğrenim gören öğrencilerin aldığı eğitim, yaşamları boyunca onlara birçok avantaj sağlıyor.  British Council tarafından düzenlenen Study UK Mezun Ödülleri, Birleşik Krallık yüksek eğitim kurumlarından mezun kişilerin, seçtikleri alanda ulaştıkları başarıları ve Birleşik Krallık'ta gördükleri eğitimin bu başarıyı nasıl etkilediğini göstermek amacıyla hayata geçiriliyor.

 

Birleşik Krallık mezunlarının dünya çapında fark yaratan başarılarının kutladığı prestijli Study UK Mezun Ödülleri’ne başvurular, Eylül ayı itibariyle başladı. Birleşik Krallık mezunlarının başarı hikayelerini öne çıkarmayı ve kutlamayı amaçlayan Study UK Mezun Ödülleri, Türkiye’de yaşayan tüm Birleşik Krallık mezunların başvurularına açık. Başvurular, British Council Türkiye web sitesi üzerinden kabul ediliyor.

 

Birleşik Krallık üniversitelerinden mezunların aday olabileceği ve geçen senelerden farklı olarak ‘Bilim ve Sürdürülebilirlik’, ‘Sanat ve Kültür’, ‘Sosyal Eylem’ ve ‘İş ve Girişimcilik’ alanlarında dört kategoriden oluşan yarışmanın başvuruları, 29 Ekim Cuma günü sona eriyor. 

Yarışmaya, Birleşik Krallık dışında yaşayan ve son 15 yıl içinde en az bir dönem lisans veya lisansüstü eğitimlerini Birleşik Krallık’ta veya Birleşik Krallık eğitim kurumunun başka bir ülkede yürüttüğü programı tamamlamış olan mezunlar başvurabiliyor. Türkiye’den başvuran adaylar, aynı zamanda global Mezun Ödülleri için de değerlendirmeye alınıyor ve başarılarını tüm dünya ile paylaşma şansı elde ediyor. 

 

Kasım 2021’de finalistlerin belirlenmesinin ardından, kazananlar Mart ayında açıklanıyor. Kazananlara, global basın ve dijital yayın yoluyla uluslararası bilinirliğini artırma, profesyonel ağlar ve iş bağlantıları oluşturma şansı sunan yarışma aynı zamanda profesyonel gelişim için kullanılabilecek 1500 Sterlin fon fırsatı da sağlıyor.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı