Teknoloji ve Haber Sitesi

Başkan Altay: TDBB’nin Tecrübesini Yurt Dışındaki Belediyelere Aktarıyoruz

Türk Dünyası Belediyeler Birliği ve Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, birliğin Manisa’da düzenlenen yönetim kurulu toplantısına katıldı.

  • 21 Ocak 2022
  • 149 kez görüntülendi.
Başkan Altay: TDBB’nin Tecrübesini Yurt Dışındaki Belediyelere Aktarıyoruz

Türk Dünyası Belediyeler Birliği ve Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, birliğin Manisa’da düzenlenen yönetim kurulu toplantısına katıldı. Birliğin gün geçtikçe büyüdüğünü ifade eden Başkan Altay, “Temel amaçlarımızdan bir tanesi Türkiye'nin yerel yönetim bilgisini diğer ülkelerdeki belediyelere aktarmak. Bunu için özellikle eğitim faaliyetleri yürütüyoruz. Üye olmak isteyen herkese kapımız açık.” dedi.

Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) ve Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, birliğin yönetim kurulu toplantısına katıldı.

Manisa Şehzadeler Belediyesi ev sahipliğinde düzenlenen TDBB Yönetim Kurulu Toplantısı’nın ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Başkanı Altay, Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik'e ev sahipliğinden dolayı teşekkür etti.

Birliğe 30 ülkeden belediyenin üye olduğunu anımsatan Başkan Altay, “Azerbaycan, Kırgızistan ve Bosna Hersek'ten üye belediye başkanlarımızın katılımıyla yönetim kurulu toplantımızı gerçekleştirdik. Birlik olarak gönül coğrafyamızdaki belediyelerle kardeşlik ilişkilerinin oluşturulması, bu çerçevede yurt dışındaki belediyelerin ihtiyaçlarının karşılanması amacını taşıyoruz ve gönül coğrafyamıza Türkiye’nin yerel yönetim bilgisini aktarıyoruz.” dedi.

HERKESE KAPIMIZ AÇIK

TDBB’nin gün geçtikçe büyüdüğünü ifade eden Altay, şöyle konuştu: “Bugün yönetim kurulu toplantımızda 8 belediyenin daha birliğimize katıldığına şahitlik ediyoruz. Bunlardan 4’ü yurt dışından 4’ü ise yurt içinden. Birliğimizin çalışmaları duyuldukça yurt dışından katılma istekleri oluyor. Balkanlardan Moğolistan'a kadar 30 ülkede faaliyetlerimizi yürütüyoruz. Temel amaçlarımızdan bir tanesi Türkiye'nin yerel yönetim bilgisini diğer ülkelerdeki belediyelere aktarmak. Bunun için özellikle eğitim faaliyetleri yürütüyoruz. Üye olmak isteyen herkese kampız açık.”

Şehzadeler Belediye Başkanı Çelik ise yönetim kurulunda yer aldığı TDBB'nin köprü vazifesi gördüğünü belirterek Başkan Altay’a ve yönetim kurulu üyelerine teşekkür etti.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı