Başkan Arzu İmik kirli ilişkilerle ilgili kamuoyu aydınlatılmalı

İranlı uyuşturucu baronu Naci Şerif Zindaşti ile yakın ilişkisi olduğu bilinen Aliye Uzun hakkında ortaya atılan iddialara tepkiler sürüyor.

  • 18 Ağustos 2021
  • Başkan Arzu İmik kirli ilişkilerle ilgili kamuoyu aydınlatılmalı için yorumlar kapalı
  • 560 kez görüntülendi.
Başkan Arzu İmik kirli ilişkilerle ilgili kamuoyu aydınlatılmalı

İranlı uyuşturucu baronu Naci Şerif Zindaşti ile yakın ilişkisi olduğu bilinen Aliye Uzun hakkında ortaya atılan iddialara tepkiler sürüyor. İYİ Parti Malatya Kadın Politikaları Başkanı Arzu İmik’te konuyla ilgili açıklama yaparak, “Ortaya atılan kirli ilişkiler hakkında ilgililer kafasını kuma gömmekten vazgeçmeli ve kamuoyunu bilgilendirmelidir” dedi.

İYİ Parti Malatya Kadın Politikaları Başkanı Arzu İmik, CHP İnsan Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca’nın Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ve TBMM Başkanı Mustafa Şentop’un yanıtlaması için verdiği “Burhan Kuzu’nun yargıya talimat vererek tahliye ettirdiği uyuşturucu baronu Zindaşti’nin iş takipçisi Aliye Uzun’u TBMM’ye 2018’de Cumhurbaşkanı yemin törenine kim, hangi gerekçeyle çağırdı?” soru önergesiyle ilgili açıklamada bulundu.

Uyuşturucu baronuna danışmanlık yapan birinin millet iradesinin temsil edildiği TBMM’de ne işi var diyen İYİ Parti Malatya Kadın Politikaları Başkanı Arzu İmik, “Adalet ve Kalkınma Partisi’nin Beşiktaş İlçe Kadın Kolları eski Başkanlığı görevini yapan Aliye Uzun kimdir? Anayasa Profesörü ve Cumhurbaşkanlığı Hukuk Politikaları Kurulu üyesi Burhan Kuzu ile uyuşturucu baronu arasında köprü oldu mu? Cumhurbaşkanı ve AK Parti yetkilileri öncelikle bu sorulara yanıt vermelidir. Ama ülkeyi yönetenlerin yaptığı en güzel iş ortaya atılan ve toplum vicdanını yaralayan konularla ilgili açıklama yapmak yerine kafalarını kuma gömmeleri” dedi.

Kadınlar açısından son derece üzüntü verici bir olayla karşı karşıya kaldıklarını dile getiren İYİ Parti Malatya Kadın Politikaları Başkanı Arzu İmik, “Kadınların siyasette daha etkin olmalarının kadın hakları ve topluma rol model olmaları açısından önemlidir. Ancak bir kadının siyasete girip, kirli ilişkiler içerisinde yer alması bizleri ziyadesiyle üzmüştür. Bu kadın siyasetçi uyuşturucu gibi tüm annelerin korktuğu, evlatlarının üzerine titrediği iğrenç bir pisliğe bulaşmış bir adama danışmanlık yapıyor ve siyasilerle tanıştırıyorsa bunun hiçbir açıklaması olamaz. Gençlerimizi zehirleyen bir adama danışmanlık yapan bu şahısla ilgili iddialarla ilgili derhal savcıların harekete geçmesi ve gereğini yapması toplum vicdanında açılan yarayı az da olsa saracaktır” şeklinde konuştu.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı