Başkan Büyükakın: Şehrimizin 350 farklı noktasında çalışıyoruz

“Şehrimizin 350 farklı noktasında çalışmamız var “diyen Başkan Büyükakın, Darıca ilçesinde üç ayrı projenin geldiği son durumu yerinde inceledi      Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, Darıca Lokman Hekim ve Atatürk Caddesi’ndeki üst yapı çalışmalarının yanı sıra Nenehatun – Sırasöğütler Deresi çevresindeki yeşil alan ve park düzenlemesini yerinde inceledi.

  • 12 Aralık 2022
  • Başkan Büyükakın: Şehrimizin 350 farklı noktasında çalışıyoruz için yorumlar kapalı
  • 218 kez görüntülendi.
Başkan Büyükakın: Şehrimizin 350 farklı noktasında çalışıyoruz

“Şehrimizin 350 farklı noktasında çalışmamız var “diyen Başkan Büyükakın, Darıca ilçesinde üç ayrı projenin geldiği son durumu yerinde inceledi 

 

 

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, Darıca Lokman Hekim ve Atatürk Caddesi’ndeki üst yapı çalışmalarının yanı sıra Nenehatun – Sırasöğütler Deresi çevresindeki yeşil alan ve park düzenlemesini yerinde inceledi. Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık’ın da yer aldığı incelemelerde, “Darıca’mızı nakış gibi işliyoruz” diyen Başkan Büyükakın, “Şehrimizin 350 farklı noktasında ekiplerimiz çalışıyorlar. Biz de onları zaman zaman ziyaret ederek hem moral veriyoruz, hem de çalışmalarını denetlemiş oluyoruz. Gerçekleştirdiğimiz hizmetlerden vatandaşımızın memnuniyetini görüyoruz. Durmadan çalışmaya hizmet üretmeye devam edeceğiz” ifadesini kullandı.

 

“CADDELERİMİZİ DAHA RAHAT VE KONFORLU HALE GETİRİYORUZ”

İncelemeler sonrası bir açıklama yapan Başkan Büyükakın, “Darıca Lokman Hekim Caddesi’nde altyapı ve asfalt işini tamamladık. Kaldırımları minel parke ile yeniliyoruz. 91 adet aydınlatma direği diktik. Son kat aşınma asfaltı ile projeyi tamamlayacağız. Bu çalışmanı yatırım bedeli 11 milyon TL’dir. Tabi bununla birlikte caddelerimizi daha rahat ve konforlu hale getiriyoruz. Yine Darıca Atatürk Caddesi’nde altyapı çalışmalarını tamamladık. 12 bin 500 ton asfalt serimi yapacağız. Bunun da yatırım tutarı 12 milyon TL’dir” bilgisini verdi. Aynı zamanda çalışmalarda asfalt serimi yapan Başkan Büyükakın, çalışanlarla yakından ilgilenerek kolaylıklar diledi ve emekleri için teşekkür etti. 

 

“BÖLGEMİZE ÇOK AYRI BİR GÜZELLİK KATACAK”

Nenehatun – Sırasöğütler Deresi çevresindeki yeşil alan ve park düzenlemesi hakkında bilgi alan Başkan Büyükakın, “Bu alanımız toplam 34 bin metrekarelik bir alandır. Yeşil alanı 16 bin metrekare, yürüyüş yolu iki bin 12 metre, bisiklet yolu bin dokuz yüz metredir. Sadece bu alanımıza bin ağaç dikimi yapacağız. Çınar, akça ağaç türleri, süs elması, süs armudu, süs kirazı, alıç, ıhlamur, servi, manolya, salkım söğüt gibi ağaçlarımız bölgemize çok ayrı bir güzellik katacak. 2 farklı noktada toplam 670 metrekare çocuk oyun alanımız, bir adet mini futbol sahamız, iki adet basketbol sahası ve 1 adet üçlü pota basketbol sahası yer alıyor” açıklamasını yaptı.

 

“UYGUN CADDELERİMİZİ DAHA DA GÜZELLEŞTİRİYORUZ”

“Tabi biz bunları yaparken aslında şehirciliğin çok önemli bir kısmı olan aydınlatma çalışmalarına da çok önem veriyoruz” vurgusu yapan Başkan Büyükakıın, “Şehrin 7/24 yaşayan bir şehir olabilmesi için aynı zamanda aydınlık da olması gerekiyor. Özellikle dekoratif aydınlatmalarda aslında zamanın şartlarına uygun led aydınlatmaları da yapıyoruz. Sadece süsleme gibi algılanmaması lazım. Led ışığa geçişte daha tasarruflu ışığa geçiş sistemleri de bir taraftan yapılıyor. Kaldırım çalışması tamamlandıktan sonra elektrik direkleri dikiliyor. Onunla birlikte hem dekoratif bir yapıya kavuşmuş oluyor caddelerimiz hem üst havadan giden hatlar yerin altına alınmış oluyor. Hem de led ışık dönüşümleri gerçekleşmiş oluyor. Hepsi aynı anda yapılıyor. Bu şekilde uygun caddelerimizi daha da güzelleştiriyoruz” ifadelerini sarf etti.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı