Başkan Kemer, Tüm Üyeleri Kurultay’a Oy Kullanmaya Davet Etti

Türkiye Değişim Partisi Sarıyer İlçe Başkanı Murat Kemer, Türkiye Değişim Partisi 1.

  • 15 Eylül 2021
  • Başkan Kemer, Tüm Üyeleri Kurultay’a Oy Kullanmaya Davet Etti için yorumlar kapalı
  • 406 kez görüntülendi.
Başkan Kemer, Tüm Üyeleri Kurultay’a Oy Kullanmaya Davet Etti
Türkiye Değişim Partisi Sarıyer İlçe Başkanı Murat Kemer, Türkiye Değişim Partisi 1. Olağan Genel Kurultay’ına tüm üyeleri davet etti.
 
26 Eylül’de Ankara’da yapılacak olan Türkiye Değişim Partisi 1. Olağan Genel Kurutay öncesi açıklama yapan Türkiye Değişim Partisi Sarıyer İlçe Başkanı Murat Kemer, ilk defa üyelerin genel başkan seçeceğini söyledi.
 
Başkan Kemer, “Partimiz Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek genel başkanlarını kendileri seçecek. Yani delegeler değil tüm üyeler seçime katılarak genel başkanlarının kim olacağına karar verecek. Bu bir demokrasi örneğidir. Herkesin iradesi bu seçimde olacak. Partiler demokrasinin kaynağıdır. Bundan yola çıkarak, Türkiye’de bir ilki gerçekleştireceğiz. Partilerin demokrasiyi halka anlatabilmesi ve gösterebilmesi için öncelikle kendi içlerinde bunu başarması gerektiği inancındayız. Delegeleri seçenlerin kendilerini genel başkanlıkta desteklemesini isteyenlerden olmayacağız. Bizim partimizde her üyemiz kıymetlidir. Bu nedenle tüm üyelerimizi kurultayımıza oy kullanmaya ve kendi iradelerini göstermeye davet ediyoruz” dedi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı