Başkan Kocaman, Gençlik Yıllarımda Bu İmkanlar Yoktu

“Sen gençsin, dünyayı değiştirebilirsin” sloganıyla Kartepe Belediyesi tarafından düzenlenen “Söz İşin Ehlinde” programında Cem Öğretir, Doğancan Özadlı ve Cenk Sarıkaya Kartepeli gençlerle bir araya geldiler.

  • 02 Aralık 2022
  • Başkan Kocaman, Gençlik Yıllarımda Bu İmkanlar Yoktu için yorumlar kapalı
  • 178 kez görüntülendi.
Başkan Kocaman, Gençlik Yıllarımda Bu İmkanlar Yoktu

“Sen gençsin, dünyayı değiştirebilirsin” sloganıyla Kartepe Belediyesi tarafından düzenlenen “Söz İşin Ehlinde” programında Cem Öğretir, Doğancan Özadlı ve Cenk Sarıkaya Kartepeli gençlerle bir araya geldiler.

 

Kartepe Belediye Başkanı Av.M.Mustafa Kocaman, gençlere yönelik projeleri ile takdir ediliyor. Kartepe Belediyesi gelecekte medya sektöründe yer alacak olan Ali Fuat Başgil Sosyal Bilimler Lisesi, Yıldız Entegre Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Ertuğrulgazi Anadolu Lisesi öğrencilerine yönelik seminer gerçekleştirdi.  

 

GENİŞ KATILIM

Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi’nde "Söz İşin Ehlinde" söyleşi programında Radyo Trafikten Cenk Sarıkaya moderatörlüğünde Haber Spikeri Cem Öğretir ve radyocu Doğancan Özadlı Kartepeli gençlerle bir araya geldiler. Programa belediye başkan yardımcıları, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ferhat Dilek, meclis üyeleri, muhtarlar, okul müdürleri, öğretmenler ve gençler katıldı.

 

GENÇLİK YILLARIMDA YOKTU

Söyleşinin açılış konuşmasında Kartepe Belediye Başkanı Av.M.Mustafa Kocaman “Gençlik çalışmalarımızın yer aldığı videoda izlediğiniz  görüntülerde yer alan tesislerin hiç biri benim gençlik zamanımda yoktu. Ne havuz gördüm nede başka bir şey. Öğretim hayatım boyunca hiçbir belediye başkanı ile tanışmadım. İşini güzel yapan, ülke tarafından tanınan kişilerle tanışmadım” dedi. 

 

FARKLI BAKIŞ AÇISI

Sözlerine devam eden Başkan Kocaman “Ülke genelinde başarılı olan kişiler bugün buradalar. İstedim ki tanışın, karşılıklı fikir alış-verişinde bulunun. Ülkemiz ve kendi geleceğinize nasıl etki edebilirsiniz, farklı bakış açısına nasıl sahip olabilirsiniz. Bunu düşünerek bu programı düzenledik” açıklamasında bulundu.

 

CESUR OLUN

Söyleşide konuşan Haber Spikeri Cem Öğretir, “Hayat içerisinde cesur olmanız çok önemlidir. Özellikle bizim mesleğimizde en önemli şey cesur olmaktır. Kendini doğru anlatabilmektir. Dolayısıyla ne kadar cesur iseniz ve bu işi yapmaya ne kadar istekliyseniz hayatınızda bunu göstermelisiniz. 32 yıldır bu işi bu düşüncelerle yapıyorum. Haberi en iyi şekilde aktarmak için hazırlanıyorum. Haber sert bir durumdur. Kelimelerin gücü vardır. Kelimeleri nasıl kullandığınız önemlidir. Dilinizi korumalısınız, iletişimi sağlamak için önemlidir.” dedi.  

 

KENDİNİZİ EĞİTİN

Öğretir “Çok emek harcamanız gerekiyor. Ben üniversitede iş hayatına başladım. Herkesin yapabileceği işi keşfetmesi önemlidir. Kapasitenizi bilirseniz daha başarılı olursunuz. Bunun ortak noktası iletişimdir. Her yerde benden dilinizi kullanıyorsunuz. Sizi anlatan ses tonunuz ve beden dilinizdir. Beden dili ve ses tonunuzu eğitmelisiniz” ifadelerini kullandı.

 

ÖZVERİLİ OLMALISINIZ

Radyocu Doğancan Özadlı “Oda içerisinde konuşan birisiyim. 3 saat içerisinde insanları radyoda tutmak önemlidir. Benim de sektörde 17 yılım doldu. Tamamen tesadüf olarak radyocu oldum. Merak içerisinde izleyerek bende yayın yapmaya başladım. Arkadaşlarım sokaklarda top oynarken ben çalışıyordum. Özverili olursanız başarı kendiliğinden gelecektir” şeklinde konuştu.

 

HAYATA AYAK UYDURMAK ÖNEMLİ

Trafik Radyocusu Cenk Sarıkaya, “Her zaman medya sektörü içerisinde yer aldım. Bu tür söyleşilerde bulunmak benim için çok keyifli. Çünkü ekranı, mikrofonu kimlere devredeceğimizi birebir görüyor olmak daha da güzel. Gözünüzdeki ışıltı, içinizdeki istek ve heyecan hiç bitmesin. Hayat sürekli değişmektedir. Buna ayak uydurmak önemlidir” şeklinde konuştu.  

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı