Başkan Şahin: Gündem Değiştirmek İçin Cumhuriyet Değerlerini Alet Etmeyin

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Ordu İl Başkanı Atila Şahin, “Bu konunun teklif edilmesi dahi düşünülemez.

  • 06 Ekim 2021
  • Başkan Şahin: Gündem Değiştirmek İçin Cumhuriyet Değerlerini Alet Etmeyin için yorumlar kapalı
  • 406 kez görüntülendi.
Başkan Şahin: Gündem Değiştirmek İçin Cumhuriyet Değerlerini Alet Etmeyin

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Ordu İl Başkanı Atila Şahin, “Bu konunun teklif edilmesi dahi düşünülemez. Anayasamızın ilk 4 maddesi kırmızı çizgimizdir” dedi.

Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu (YİK) Başkanvekili ve eski TBMM Başkanı İsmail Kahraman, Birlik Vakfı'nın Çemberlitaş'taki genel merkezinde “Yeni Anayasa ve Öze Dönüş” konulu konferansında, “Değişmez maddeler anayasaya konmamalıdır. Milletin isteği halinde değiştirilebilir” diyerek ilk 4 maddenin yeni Anayasada yer almaması gerektiğini savunmasına bir tepki de Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Ordu İl Başkanı Atila Şahin’den geldi.

Başkan Şahin, “Ülkemizin gerçeklerinden uzak ve son derece talihsiz bir açıklamadır. Değişmez maddeler anayasaya konulmasın diyor. O halde canı sıkılan gelip değişiklik yapsın. Birileri gelip molla rejimi getirsin, birileri gelip farklı bir rejim getirsin. Toplumun aklıyla alay eder gibi gündem değiştirme çabalarına Cumhuriyetin değerlerini alet etmesinler. Anayasanın ilk 4 maddesinin değiştirilmesinin teklifi dahi düşünülemez. CHP olarak bu konudaki tavrımız gayet nettir” şeklinde konuştu.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı