Teknoloji ve Haber Sitesi

Bayındır Belediyesi Çanakkale Zaferi’ni Anlamlı Bir Video ile Andı

Bayındır Belediyesi 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 107.

  • 18 Mart 2022
  • 77 kez görüntülendi.
Bayındır Belediyesi Çanakkale Zaferi’ni Anlamlı Bir Video ile Andı

Bayındır Belediyesi 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 107. Yıl dönümünü hazırladığı bir video ile andı.

 

Videoda Çanakkale Savaşı’nda savaştıktan sonra Filistin Cephesi’ne giden ve orada tek kolunu kaybetmesine rağmen Kurtuluş Savaşı’nda da görev alan Bayındırlı Gazi Binbaşı Ahmet Tevfik Erol’un hikâyesi anlatılıyor.

 

Gazi Binbaşı Ahmet Tevfik Erol, H.1294 tarihinde Bursa’da bir kadının oğlu olarak dünyaya geliyor. Askerlik mesleğini seçen Erol, genç yaşta Çakırcalı Mehmet Efe’yi takip için Bayındır’a görevlendiriliyor. Bu görevi sırasında Bayındır’ın Arıkbaşı Köyü’nden bir genç kız ile evleniyor ve Bayındır’a yerleşiyor. Çanakkale Savaşı ve Filistin Cephesi’nda görev yapan, Filistin’de tek kolunu kaybettikten sonra Kurtuluş Savaşı’na da katılan Gazi Binbaşı Ahmet Tevfik Erol 29.11.1938 tarihinde vefat ediyor.

 

Bayındır Belediye Başkanı Uğur Demirezen de videoyu bir mesaj ile paylaştı. Demirezen mesajında “Bayındırlı Gazi Binbaşı Ahmet Tevfik Erol ve Çanakkale Kahramanları'nın Aziz Hatırasına…

 

Düşmana karşı cansiperane savaşan kahramanların kanlarıyla ve canlarıyla öykülerini yazdığı yerdir Çanakkale… Ve tarihe altın harflerle yazılan Çanakkale Zaferi’nin sayısız kahramanlarından biri de Bayındırlı Gazi Binbaşı Ahmet Tevfik Erol'dur.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı