BeautyEurasia Fuarı 128 Ülkeden 19.799 Ziyaretçisiyle Büyük İlgi Gördü

Avrasya Bölgesi’nin en büyük kozmetik fuarı olan 18.

  • 21 Haziran 2023
  • BeautyEurasia Fuarı 128 Ülkeden 19.799 Ziyaretçisiyle Büyük İlgi Gördü için yorumlar kapalı
  • 207 kez görüntülendi.
BeautyEurasia Fuarı 128 Ülkeden 19.799 Ziyaretçisiyle Büyük İlgi Gördü

Avrasya Bölgesi’nin en büyük kozmetik fuarı olan 18. Uluslararası Kozmetik, Güzellik ve Kuaför Fuarı – BeautyEurasia, 15 – 17 Haziran 2023 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde düzenlendi. Fuarda, 26 ülkeden 453 katılımcı yer aldı. ICA Events tarafından 82 ülkeden 600’ün üzerinde profesyonel satın almacının ağırlandığı fuarda, toplamda 5.387 satın almacı BeautyEurasia’da yer aldı.

Kozmetik ve kişisel bakım sektörlerinin temsilcilerinin buluştuğu Avrasya’nın en büyüğü Uluslararası Kozmetik, Güzellik ve Kuaför Fuarı BeautyEurasia ziyaretçiler ve katılımcılar tarafından yoğun ilgi gördü. Dünyanın önde gelen birçok seçkin kozmetik ve güzellik markasının yer aldığı BeautyEurasia, geçen seneye göre ziyaretçi sayısını %14 arttırarak, %27’si uluslararası  olmak üzere, toplamda 128 ülkeden 19.799 ziyaretçiyi ağırladı.  Fuara yabancı ziyaretçilerin katılım oranı geçen seneye göre %10’luk bir artış gösterdi.

Türkiye ve Avrasya’nın lider sektör ve iş birliği platformu BeautyEurasia; Rusya, Fransa, Bulgaristan, Yunanistan, Hindistan, İtalya, İsviçre, Ukrayna, Japonya ve Çin gibi ülkeler başta olmak üzere toplamda 453 yerli ve yabancı firmanın aralarında bulunduğu birçok ülkeden katılımcıyı ağırladı. Fuar; katılımcılarına ve ziyaretçilerine yeni iş ve iş birliği fırsatları yaratılmasına katkı sağlarken, kişisel bakım ürünleri, parfüm ve deodorantlar, kuaför ekipmanları, renkli kozmetik ürünleri, temizlik ve hijyen ürünleri, bebek hijyen ürünleri, tırnak bakımı ürünleri, saç bakım ürünleri, paketleme ve etiketleme makineleri, peruk-kaş-kirpik, epilasyon cihazları gibi sektörün en kilit ürün gruplarına da yer verdi.

Fuarın bu seneki performansını değerlendiren BeautyEurasia Fuar Direktörü Filiz Mehmedova, “Yeni iş birliği ve ihracat fırsatları için zemin hazırlamasının ötesinde bir misyona sahip olan BeautyEurasia, sektörün yol haritasını çizmeye bu yıl da başarıyla devam etti. Yeni ihracat fırsatlarına ev sahipliği yapan BeautyEurasia, bu yıl özellikle yurt dışından gelen çok güçlü talep ve ilgi ile karşı karşıya kaldı. Saç, makyaj, tırnak, epilasyon ve kişisel bakım trendlerinin ve işin püf noktalarının paylaşıldığı fuar stantlarında ayrıca teknikler ve ürünler hakkında da katılımcı ve ziyaretçilere bilgiler verildi. Kozmetik ihracatının ilk çeyrekte epilasyon ürünleri hariç tüm ürün gruplarında artış gösterdiğine vurgu yapan Mehmedova, “Türkiye kozmetikte önemli bir üretim ülkesi olarak öne çıkarken, ilave tedarik talebi de yükseldi. 2023 yılının ilk çeyreğine baktığımızda, kozmetik sektöründe Türkiye’nin genelde ve birçok sektör ortalamasının üzerinde ihracat artışı sağladığını görüyoruz. Bu gelişmeler ışığında, 2023 yılının ilk çeyrek döneminde ihracatı 2022 yılının aynı dönemine göre yüzde 27,1 artan ve 652,3 milyon dolara yükselen bu sektörde, BeautyEurasia güçlü bölgesel ağı ile Türkiye için yeni iş, ortaklık ve ihracat fırsatları yarattı. 18 yıldır Türkiye’nin tek kozmetik fuarı olarak bu yıl da 128 Ülkeden 19.799 ziyaretçinin katıldığı BeautyEurasia ile sektörün gelişimine ve ekonomiye katkı sağlamaktan dolayı mutluluk duyuyoruz.”

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı